Trasa byla oproti minulým letům pozměněna, chybělo obávané stoupání přes Dlouhou louku a Fláje, které bylo nahrazeno výstupem na Klíny, tedy stejný kopec, který se jel minulý týden v rámci Krušnohorského pekla.
Na startu 55 km dlouhého závodu se postavilo celkem 75 závodníků ve všech obvyklých kategoriích. Protože trasa závodu byla poměrně krátká, dalo se předpokládat, že se už od počátku pojede rychle a favorité budou chtít peloton roztrhat již před příjezdem na úpatí stoupání. To se také vyplnilo a na otevřené rovině z Braňan do Lomu se tempo blížilo 50 km/h. Peloton se natáhl a závodníci jeli na větru za sebou jako korálky. V ten moment bylo důležité neztratit kontakt a nenechat „díru“. V této vysoké rychlosti došlo zhruba v polovině nataženého pelotonu k ošklivému pádu, ale naštěstí bez fatálních následků.

Jezdcům českolipského klubu MS AUTO se naštěstí podařilo kolizi vyhnout. Z Lomu až do Litvínova je to zhruba 2,5 km stoupání, zde se lámal chléb. Favorité Jeřábek, Netík, Čapek nasadili takové zdrcující tempo, že z vedoucí skupiny odpadával jeden jezdec za druhým. Na konci tohoto očistce, kdy se stále jelo na velký převodník, zůstala na čele úzká skupinka favoritů a za nimi zhruba dvaceti pěti členná skupina pronásledovatelů, mezi kterými se drželi z klubu MS AUTO Petr Lukáš, Josef Semerád a Tomáš Marek. Po krátké rovinaté pasáži v Litvínově se cyklisté vydali předlouhým kopcem na hřebeny Krušných hor. Stoupání měřilo cca 10 km a došlo zde k další selekci. Potěšitelné bylo, že v jedné z předních skupin dobře spolupracovala trojice českolipských jezdců, kteří se stále starali o zvyšování tempa a budování náskoku před ostatními.

V cílovém místě pak závěrečné zrychlení uplatnil talentovaný Tomáš Marek. Skvělý výkon přinesl bodové žně i Petru Lukášovi a Josefu Semerádovi. V časových rozestupech pak přijížděli další a další jezdci, výborným bojovným výkonem se prezentoval junior Jan Peluňka a nestárnoucí Miroslav Hanus. Celkem na závodě Most – Brandov dosáhli jezdci českolipského klubu na tři bronzové stupínky a posílili svůj bodový zisk i v soutěži družstev.
Dobrá zpráva přišla i ze středočeské obdoby SAL, tedy Unie amatérských cyklistů, kde se podařilo v hromadném závodě zvítězit ve své kategorii dalšímu mladému členu MS AUTO, šestnáctiletému Matěji Volfovi.
Cyklisté MS AUTO se o příštím víkendu chystají na republikový šampionát amatérů v Bělči, kde budou chtít navázat na bojovné výkony z poslední doby.

Umístění českolipských jezdců:
Muži 19 -39 let: 11. T. Marek, 15. J. Semerád.
Muži 40 – 49 let: 3. P. Lukáš.
Muži 50 – 59let: 3. M. Hanus.
Junioři: 3. J. Peluňka.