Na startu se prezentovala padesátka jezdců, která se vydala na zhruba 78 km dlouhou trasu. Zpočátku se peloton držel pohromadě a tempo nebylo nijak závratné, po překonání kopce před Blíževedly zůstávala vepředu stále zhruba třicetičlenná skupina. Po průjezdu Holany se začalo jet aktivněji. První projevoval aktivitu Jan Valeš z Bohemie, kterého však brzy skupina dojela. Před Dubou pak zaútočila dvojice Jan Valeš a Josef Semerád a společně odjížděli hlavnímu poli. Nepodařilo se jim však vybudovat dostatečný náskok, a tak asi po pěti kilometrech se začínalo znovu. Před Skalkou poodjel osamocený Vlastimil Veverka a s odstupem asi 200 metrů jej pak sledovala stále ještě početná čelní skupina. Po rychlém sjezdu do Kravař za zatáčkou do stoupání na Modrý vrch zaútočil opět Josef Semerád, vzadu to však již vřelo a blížily se rozhodující fáze závodu.
V táhlém stoupání nastala výkonnostní selekce a přes vrchol se přehoupla s malým odstupem za Veverkou desítka jezdců a pak několik dalších malých skupinek. Po sjezdu do Jezvé už zbývalo do cíle jen pár kilometrů a především cílové stoupání na Bořetín. Veverka nakonec svůj náskok neuhájil, absolutním vítězem se stal čistokrevný vrchař z Mladé Boleslavi Miroslav Živný.
O den později se cyklisté českolipského týmu MS AUTO představili na dalším hromadném závodu, zařazeném do seriálu Severočeské amatérské ligy, s příhodným názvem Krušnohorské peklo. Na závodníky v hlavních kategoriích čekalo 90 km ve třech okruzích v Krušných horách. Pěkné čtvrté místo v kategorii žáků pro Dianu Jirsovou bylo předehrou před urputnými boji početného pelotonu jezdců. Dobře si vedl v kategorii juniorů Jan Peluňka na pátém místě.
Hlavní kategorie mužů prověřila nejen stoupání, ale i dlouhé, technické a rychlé sjezdy. V nich ztrácel jezdec MS AUTO Josef Semerád, naopak dobře se držel Petr Lukáš a Pavel Chotěnovský. O náročnosti závodu svědčí velké množství odpadlých a neklasifikovaných závodníků i pohled na mnohé z nich, kteří v posledním kole zdolávali cílové devítikilometrové stoupání už jen silou vůle. Cyklisté MS AUTO však přijeli dobře připraveni a skvělý výkon Petra Lukáše, který stačil na 2. místo v kategorii mužů do 49 let, je velkým úspěchem. Dobře zajel Pavel Chotěnovský na 22. místě a svůj handicap ve sjezdech napravoval enormním úsilím v kopcích Josef Semerád (28. příčka).
V celkovém pořadí seriálu SAL vede Petr Lukáš kategorii do 49 let a v soutěži týmů drží klub MS AUTO zatím třetí příčku z dvaceti pěti bodovaných družstev.

Žandovský maraton:

Muži do 29 let: 1. M. Živný (Stevens M. Boleslav), 2. V. Veverka (Cyklomax Děčín), 3. A. Strnad (Kerda Colnago Liberec), 5. T. Marek (MS AUTO).
Muži do 39 let: 1. V. Urban (KCR Roudnice), 2. L. Povondra (Kolokrám.cz), 3. P. Chotěnovský, 5. J. Semerád (oba MS AUTO).
Muži do 49 let: 1. V. Paudera (Ski Paudera), 2. Z. Krob (KCR Roudnice), 3. M. Janoušek (SKP Č. Lípa).
Muži nad 50 let: 1. R. Selle, 2. J. Peterka (oba SKP Č. Lípa), 3. O. Slaměný (Sauer Žandov), 4. M. Hanus (MS AUTO).
Horská kola: 1. M. Spurný (Varnsdorf), 2. P. Klika (SKP Č. Lípa), 3. R. Kamenský (Jizerské pekárny).
Ženy do 34 let: 1. L. Švehlová- (Bohemie Nový Bor), 2. Š. Imrišková (SKP Č. Lípa).
Ženy nad 35 let: 1. D. Svobodová (Hmyzáci), 2. I. Bezděková (SKP Č. Lípa).