Hned první závodní den se vydařil jak puškařům, tak i pistolářům. Obě dvě manušické juniorky, Karolína Martínková ve vzduchové pušce a Hanka Salavcová ve vzduchové pistoli, se dostaly v kategorii spojené se ženami až do finálové osmičky a tam se umístily na skvělém sedmém a pátém místě. Pro obě děvčata to byl perfektní začátek sezóny.

Dalším účastníkem finále se stal junior Miroslav Langer ve vzduchové pistoli. Ten se mezi muži, kteří mají rozhodně větší zkušenosti z mezinárodních závodů, také neztratil. Úvodní polovinu svého prvního finále s přehledem vedl, ale nakonec skončil šestý. I přesto šlo o velkou parádu.

Největší radost a úspěch domů si přivezl junior Ondřej Bílek ve vzduchové pušce, který v sobotu dokázal nastřílet svůj osobní rekord. Tím si stvrdil účast v nabitém finále, ve kterém bojoval společně i s účastníky evropského šampionátu a vybojoval mezi všemi skvělé třetí místo. Tak ale úspěchy pro Ondřeje nekončily. V nedělním závodě vylepšil svůj „osobák“ o další 3 body, na neuvěřitelných 624 bodů. Tím získal druhé místo a stříbrnou medaili přidal k bronzové ze soboty.

„Gratulujeme všem a těšíme se na další úspěchy sportovců střeleckého klubu SSK Manušice,“ popsali akci trenéři Karel Brabec a Šárka Hubená.

Karatisté urvali dva bronzy
Karatisté České Lípy urvali dva bronzy. Navrch přidali čtyři čtvrtá místa