„Jsem hrdý na svůj tým, i když v polovině soutěže jsme měli jen tři body, tak ta práce, kterou jsme odvedli, je skvělá. Jsme v play off a to byl náš cíl. Teď se připravit na Spartu, ale při její obrovské kvalitě to bude nesmírně těžké. Favorit je jasný, ale jdeme do boje, ať už dopadne jakkoliv, pro nás je to skvělý výsledek,“ nechal se slyšet českolipský kouč Karel Kruliš. Jeho svěřenci se těsně před koncem první půle do trháku na 4:1 a druhou půli už pouze navyšovali skóre po chybách domácích.

VK Domažlice - VK Česká Lípa.
Volejbalisté Lokomotivy zakončili sezonu výhrou, skončili na druhém místě

„Začali jsme dobře, tlačili jsme se do útočení, ale byl to paradoxně soupeř, který šel po našem špatném bránění do vedení. My jsme ale i po inkasovaném gólů byly aktivnější a odměna přišla v 9. minutě, kdy jsem vyrovnali a spadl z nás takový ten pomyslný tlak. Potom jsme do poločasu přidali důležité branky, které nás uklidnily. Do druhé půle se domácí snažili na začátku poločasu nás zatlačit, ale druhý poločas jsme opět zvládli a vyhráli jsme ho v našem doposud rekordním výsledku,“ okomentoval drtivé vítězství Kruliš.

Velká euforie vypukla v teplické hale. Domácí Svarog dokázal v taktické bitvě porazit ERA-PACK Chrudim a získal pro sebe prvenství v základní části soutěže. Naopak Chrudim skončila až třetí, což je pro další vývoj play off pro východočeský tým trochu komplikace. Druhá skončila podle očekávání pražská Sparta, která rozstřílela Helas Brno. A teď se poměří s Démony.

Zápas futsalové ligy Česká Lípa - Mělník.
Paráda! Démoni vybojovali postup do play off futsalové ligy

Varta futsal liga:

VŠB Ostrava – Démoni Česká Lípa 1:12 (1:4)

Branky: 4. Kapsa (Mikyska) – 9. Semerad (Zapletal), 11. Havrda, 20. Zapletal (Švec), 20. Kubelka (Fichtner), 25. Hrubý, 25. Kubelka (Fichtner), 29. Zapletal, 29. Semerad (Zapletal), 30. Zapletal (Semerad), 34. Fichtner (Havrda), 36. Švec (Hrubý), 39. Kubelka (Zapletal)