Klíčové střetnutí sehraje doma FC Démoni Česká Lípa, který hostí v tabulce poslední Kladno. Středočeši se mohou v případě výhry odrazit k záchraně, na druhou stranu pokud domácí nevyhrají, spodek tabulky se více odtrhne a záchrana bude pro Českolipské hodně vzdálená.

Karel Kruliš, trenér Démonů, před duelem prohlásil: „Přichází zápas o všechno. Dobře víme, že pokud vyhrajeme, tak máme teoretickou šanci bojovat o udržení v 1. lize. Tušíme, že to bude těžký zápas, ale chceme Kladnu vrátit porážku, kterou jsme utrpěli na jeho palubovce. Proto pevně věřím, že vše zvládneme a tři body zůstanou tady v České Lípě."

Lodivod Kladna Jakub Jiránek trochu tajemně prozradil, že na zápas s Démony se rozhodl pozměnit sestavu i taktiku. „Víc neprozradím, avšak věřím, že tyto změny povedou i dlouhodobě k lepším výkonům. Doufám, že se nám podaří dotáhnout hostování jednoho zkušeného hráče, který by měl nahradit Petra Šnídla."

Ona nejmenovaná posila by měla být připravena právě už na zápas s Démony.

Utkání začíná dnes od 20.30 hodin v Městské sportovní hale Česká Lípa.

Včera večer, před televizními kamerami ČT Sport, byla k vidění předehrávka, a to Benago Zruč nad Sázavou FC Rádio Krokodýl Brno. Dvě hodiny poté byl na programu pikantní duel mezi Spartou Praha a Interobalem Plzeň (skončily po uzávěrce tohoto vydání).

Program pátečních duelů:
FC Démoni Česká Lípa - FK Kladno (20.30)
Nejzbach Vysoké Mýto - Helas Brno (20.00)
FC Tango Brno - FK ERA-PACK Chrudim (20.00)
MADOS MT Hradec Králové - SK Slavia Praha (20.30)