„Všichni se na třetí televizní zápas sezony moc těšíme. Jde o ocenění naší práce. Motivaci máme ohromnou. Už samotný postup do play off je v našich podmínkách velký úspěch,“ řekl trenér českolipských Démonů Karel Kruliš. Ať zápas dopadne jakkoli, je jisté, že další se bude hrát v pátek večer opět na Spartě.

Pražský klub skončil po základní části nejvyšší soutěže druhý, a tak je jasné, že jde proti nováčkovi vyřazovacích bojů i do druhé čtvrtfinálové bitvy jako favorit.

Ilustrační foto
Démoni překonali historický mezník. Ale ne Spartu

„My jsme hobíci, oni profíci. Ten rozdíl je a musí být vidět,“ připouští Kruliš, ale jedním dechem dodává: „Rozdílné role nemění nic na tom, že se pokusíme Spartu potrápit. Chceme hrát z hustého bloku. Pevně věřím, že Spartě na domácí palubovce nic nedarujeme a popereme se opět o slušný výsledek,“ nastínil českolipský kouč taktiku. Potíž je, že minulý zápas měl jen sedm hráčů.

Přes porážku v prvním klání svůj tým chválil. „Zápas se mi hodnotí dobře, i když jsme prohráli, tak jsme spokojení. Uvědomujeme si obrovskou sílu Sparty, která má velice široký a kvalitní kádr. Přesto jsme v pátek odehráli velmi slušný zápas. Vytvořili jsme si spousty šancí, ale bohužel je neproměnili a soupeř trestal každou naši chybu. My se musíme dát do úterý dohromady, i když to bude těžké.“

Futsal. Ilustrační foto.
Démoni dali dvanáct gólů, končí sedmí a v play off je čeká Sparta

„Už v prvním utkání jsme nejspíš začali s myšlenkou, že to bude jednoduché utkání. Nakonec jsme první zápas série vyhráli, což je to nejdůležitější. Každopádně od úterního zápasu musíme hrát lépe,“ vzkázal na oficiálním webu sparťanského klubu chorvatský hráč Kristijan Grbeša.