„Jsem za to nesmírně rád,“ nechal se slyšet po nervy drásajícím duelu Miroslav Štainer, trenér vítězů. Na výhře se velkou měrou podílel Martin Šverma, autor hattricku, a Soukup, jenž vstřelil dva góly. „Ale pochvalu zaslouží celý tým. Kluci hráli po dlouhé době v kompletní sestavě, kterou vhodně doplnil útočník Honza Sysel, který byl hodně platným hráčem,“ doplnil Štainer.

Démoni Č. Lípa - Malibu
Ml. Boleslav 5:4 (1:0)

Samotné utkání mělo kvalitu a divákům se muselo líbit. Boleslav přijela do Nového Boru pro vítězství, což potvrzuje i výčet hráčů, kteří pravidelně nastupují v ČFL za boleslavskou rezervu.

V úvodních minutách mělo Malibu herní převahu, třikrát nastřelilo tyč, ale i díky precizní obraně Démonů Michálka v bráně nepřekonalo. Po tomto náporu hostů se hra na palubovce vyrovnala, domácí zvedli hlavy a ve 12. minutě otevřel skóre Soukup. „Tato branka byla pro nás hodně důležitá. Klukům pomohla, hlavně psychicky, do dalšího průběhu utkání,“ přiznal trenér.

V prvním poločase již góly nepadly, a tak šli Démoni do kabin za příznivého stavu 1:0.

Druhou půli začali domácí dobře. A když ve 3. a hned v 6. minutě zvýšil dvěma přesnými trefami Šverma na 3:0, byl mezi skvělými českolipskými fandy důvod k radosti. Zvláště pak po další rychlé akci, na jejímž konci byl Soukup - 4:0. Do konce zápasu zbývalo necelých 12 minut a Boleslav rozhodla hrát bez gólmana s jedním hráčem v poli navíc.

„Musím otevřeně uznat, že Boleslavští, i když prohrávali už o čtyři góly, zvolili riskantní, ale dobrou taktiku. Nám se totiž nedařilo získat míč, byli jsme pod tlakem a hosté během krátké doby dokázali vyrovnat na 4:4. Byl to strhující závěr,“ přiznal kouč Démonů. Čtyřicet sekund před koncem se České Lípě podařilo to, v co asi nikdo nedoufal. Získali balón a Šverma jej uklidil do sítě – 5:4.

„Poslední sekundy utkání byly asi ty nejdelší v mém životě… Ale naše vítězství bylo zasloužené a pro hráče hodně důležité k získání větší sebedůvěry do dalších v bojích o záchranu v divizi. Celému mužstvu, ale i věrným divákům děkuji za to, že nám do posledních okamžiků nejen věřili, ale i fandili,“ neskrýval radost Miroslav Štainer.

Branky: Šverma 3, Soukup 2. – Leskovjan 2, Dvořáček, vlastní. Rozhodčí: Nagy - Čurda, delegát Táborský.
Sestava Démonů: Michálek - Dutka, Zdich, Treutner, Kaňkovský Kamil - Zelenka, Soukup, Šverma, Sysel.