„Je to pro nás smutný výsledek, protože cíl byl jednoznačný: vyhrát. Je ale pravda, že utkání mělo oboustranně velmi dobrou úroveň,“ přiznal po duelu Miroslav Štainer, kouč Č. Lípy.

Přestože šel Celtik do druhého poločasu s dvoubrankovým náskokem, Českolipští se nevzdali. „Kluci nastoupili s velkým odhodláním výsledek zkorigovat. V kabině si vůbec nepřipouštěli skutečnost, že hrají proti loňskému účastníku druhé ligy,“ doplnil Štainer.

Když po trefách Zelenky a Dutky bylo srovnáno 4:4, začali mít navrch domácí, kteří rychlými přechody do útoku dostávali Kladno pod velký tlak. „Ale bohužel, bez gólového efektu,“ pokrčil kouč rameny. Lípa totiž pětkrát orazítkovala tyč. „Pokud totiž zahodíme vyložené šance jako proti Kladnu, pak si snadno odpovíte, co je příčinou toho, že máme po pěti kolech jen dva body…“

Jak tedy dlouho ještě bude trvat čekání Štainerovy družiny na první výhru? „Pevně věřím, že najdeme klid a pohodu v koncovce a že budeme sbírat body nejen doma, ale i na soupeřových palubovkách, kde slyšíme slova uznání, ale to je málo.“

Co s tím? „Těžko hráčům po herní stránce něco vytýkat, spíš je musím trochu uklidnit a podpořit v tom, že střeleckou smůlu prolomí.“ V sobotu se Démoni utkají v Kladně s FC Brandýsek.

Sestava: Michálek – Dutka 1, Zdich, 1, Treutner, Kaňkovský Kam. 1 – Nevrlý 1, Zelenka 1, Soukup 1, Kaňkovský Kar., Půlpán.