Démoni prospali začátek duelu, v šesté minutě ztráceli už dvě branky, do šaten šly týmy nakonec za stavu 4:2 pro Teplice. Ty i přes velmi solidní výkon České Lípy duel dotáhly do vítězného konce. Tři trefy ovšem domácí přidali až v samotném závěru zápasu.

„Potvrdilo se, že se dá hrát s každým, i když výsledek nakonec vypadá tak jak vypadá. Silná stránka Teplic, power play, nás stála první poločas. Ve druhém dějství jsme se drželi a za stavu 6:4 měli obrovskou šanci zápas zlomit, ale ve finále jsme se zlomili sami. Po vyloučení gólmana jsme penaltu z nepochopitelných důvodů kopli skoro až do Duchcova. Pro nás je to velká škoda, odehráli jsme dobrý zápas,“ zhodnotil utkání českolipský kouč Karel Kruliš.

Česká Lípa díky druhé porážce v řadě spadla na sedmé místo tabulky. Nyní mužstvo čeká více než dvoutýdenní pauza, znovu do akce jdou Démoni až 13. prosince, kdy doma vyzvou Chrudim.

Lize po deseti kolech kraluje Plzeň, na opačném pólu tabulky je se třemi body Mělník s Hodonínem.

Svarog Teplice – Démoni Česká Lípa 9:4 (4:2)

Branky: 3. Claudinho (Tato), 6. Černý (Tato), 11. Tato, 18. Künzl (Černý), 26. Baran (Künzl), 31. Litvinov, 36. Claudinho (Litvinov), 39. Tato, 40. Černý (Tato) – 10. Švec (Abrham), 16. Hanzlík (Havrda), 29. Rott (Havrda), 32. Havrda. Rozhodčí: Chládek, Melničuk.

Teplice: Jeronimo – Hůla, Soukup, Claudinho, Černý, Baran, Litvinov, Tato, Künzl, Taverna, Gansukh, Šebek, Ossorio.

Česká Lípa: Kirov – Rott, Bejda, Fichtner, Švec, Havrda, Hanzlík, Mikyska, Bartůněk, Zapletal, Němec, Abrham.