„Cíl jsme splnili, ale ještě musíme vyčkat na rozhodnutí svazu, kolik týmů bude sestupovat,“ říká Miroslav Štainer, trenér českolipského mužstva, který přiznal, že Démoni s napětím čekali, jak dopadne zápas mezi kladenskými týmy Ebárna a Celtik.

V případě vítězství Ebárny by se totiž Č. Lípa v tabulce posunula na 9. místo. „Tím by se naše naděje na udržení ještě zvýšily, ale bohužel Celtic vyhrál 9:6. Proto musíme doufat, že sestup z divize zasáhne jen poslední dvě mužstva,“ doplnil k situaci v tabulce Štainer.

Samotný zápas s Olympikem mělo pikantní příchuť v tom, že za domácí nastoupili junioři, kteří vyhráli 1. ligu této věkové kategorie. „Na jejich výkonu to bylo hodně znát, v úvodu jsme museli čelit tlaku, ale naši kluci hráli v obraně zodpovědně.“

Čtyři minuty před koncem se Démoni poprvé prosadili. Zelenka přihrál Soukupovi, který tvrdou ranou překonal mělnického brankáře. Po přestávce rychlé tempo hry pokračovalo, domácí měli nápor, ale gólově, i díky výborným zákrokům gólmana Michálka, se nemohli prosadit. Druhý šok pro ně přišel ve 26. minutě. V té době se znovu střelecky blýskl Soukup – 0:2.

Olymp. Mělník B – Č. Lípa 4:5 (0:1)

Branky Č. Lípy: Soukup 2, Šverma, Sysel , Michálek. Rozhodčí: Milner, German.
Sestava Č. Lípy: Michálek - Dutka, Zdich, Treutner, Jandík – Zelenka, Soukup, Šverma, Sysel. Trenér M. Štainer.

„Dvoubrankové vedení nás trochu ukolébalo a soupeř toho během chvíle hned dvakrát využil, takže bylo srovnáno 2:2. Důležité však bylo, že se Mělník v tomto strhujícím zápase ani jednou nedostal do vedení,“ těšilo českolipského lodivoda.

Minutu nato po faulu na Sysla proměnil penaltu Šverma (2:3), Olympik sice znovu srovnal, ale poté za cenu v tomto střetnutí vyhrát, zariskoval s hrou bez gólmana a s jedním hráčem v poli navíc, čehož Česká Lípa dokonale využila: nejprve dvojice Sysel, Zelenka předvedla ukázkovou spolupráci při rychlé akci a přesném zakončení (3:4), v závěru se prosadil dalekonosnou ranou do prázdné svatyně českolipský brankář Michálek – 3:5. Hostitelé v posledních sekundách korigovali výsledek na 4:5, ale porážce nezabránili.

„Byl to další velice těžký duel, dramatický až do konce a kluky stál hodně sil. Proto jim musím za přístup, předvedený výkon a vlastně i za celou sezonu upřímně poděkovat,“ usmíval se lodivod Miroslav Štainer.