Českolipský celek FC Démoni si zde totiž vyšlápl na provoligistu, mužstvo Andy Liberec, kterého porazil 7:6 a postoupil do osmifnále republikového Poháru ČMFS (již jsme informovali). O rozhovor jsme požádali prezidenta klubu FC Démoni Česká Lípa Jiřího Šubrta.

Co pro váš klub tento pohárový úspěch znamená?
Dovolte, abych se vrátil na úplný začátek. Jsme oddíl, který vznikl v nedávné době a jdeme v podstatě od úspěchu k úspěchu. Začínali jsme roku 2005 v okresním přeboru Českolipska a po dvou sezonách postoupili do krajského přeboru Liberecka. Odtud po jedné odehrané sezoně do Divize A.

Vzhledem k tomu, že divize A obsahuje čtyři kraje, je ze všech divizí v republice asi ta nejkvalitnější. Tady jsme působili dvě sezony a po nabídce zahrát si druhou ligu jsem ani minutu nezaváhal, a tak pro sezonu 2011 – 2012 jsme se stali účastníkem 2. ligy skupiny západ. Takže každý tento z postupů je pro nás velikým úspěchem.

Vyhrát krajské finále poháru ČMFS a dostat se mezi šestnáct nejlepších týmů z celé ČR je ale z našich úspěchů zatím ten největší. Vždyť jsme se střetli s prvoligovým týmem ANDY Liberec a obstáli jsme na jedničku. To, že vyhrajeme, jsem nečekal, ale moc jsem si to přál, vlastně nejen já, ale celý tým včetně našeho fanklubu, který není malý. Teď se může stát, že nám bude nalosovaný například Era – Pack Chrudim, což je mistr ligy, nebo vicemistr ligy Baltic Flora Teplice…

Co vás vedlo k tomu, že jste se přihlásili do 2 . ligy?
Vždycky jsem si přál, abychom si jednou zahráli ligu a po celou dobu působení v klubu jsem všem říkal, že to jednou dokážeme. No a je to tady!
Vím, někdo by mohl říct, že jsme moc mladý a nezkušený klub na to, abychom hráli 2. ligu. Já na to ale říkám, že je to vše o poctivé práci hráčů, realizačního týmu, ale i o práci s fanoušky. Máme opravdu hodně příznivců, a tedy i velkou podporu diváků při domácích zápasech.

V divizi jsme měli vždy největší návštěvnost. Kádr na druhou ligu máme dobrý, a navíc jsme i posílili o některé kvalitní hráče. V brance se už teď v poháru objevil Oldřich Meier. Dále naše řady rozšířili například Michal Kulha, Tomáš Pětioký, David Bečvařík a další. Navíc si v B a C týmu vychováváme své kmenové hráče. Důležité bude ovšem pro nás zřídit dva mládežnické týmy. To je pro budoucnost klubu velice důležité, myslím tím vychovávat si vlastní hráče už od mládeže.

Ve druhé lize se od nové sezony objeví dva českolipské týmy. Po Démonech také F. A. Zole. Co na to říkáte?
Je to dobře a já jsem za to moc rád. Je vidět, že v České Lípě máme opravdu dost dobrých hráčů a že futsalu se u nás daří. Musím tu ale říct jednu důležitou věc. To, že máme ve druhé lize dva týmy není jen zásluha našich klubů, ale svůj díl na tom má i dobrá práce už od okresního a krajského přeboru, kde se o futsal starají pánové Kamil Manda a Michal Milner. Od nich jsem alespoň já čerpal to, jak se o futsal starat. A oni to dělají velice dobře, což je nesmírně důležité.

Pak už to šlo skoro samo (smích). Ale vážně. To, že máme ve druhé lize dva týmy z Českolipska, má své kouzlo. Vzhledem k tomu, že rivalita mezi hráči obou týmu je skoro stejná jako mezi Spartou a Slávií, tak se divák v České Lípě může těšit na parádní derby. Myslím, že na zápasy tohoto typu bude naše nová hala asi hodně malá. (úsměv)

Kdy začne příprava mužstva na novou sezonu?
Už teď začínáme lehce trénovat na umělce v Provodíně formou malého fotbálku. Přes prázdniny jsou dovolené, a tak jsem klub přihlásil do všech možných turnajů včetně Velkého mezinárodního turnaje, v němž se představí 120 týmů a má název Babylon cup 2011 v Jaroměři. Minulý rok jsme obsadili v této velké konkurenci 8. místo. Oficiální ostrá příprava začne koncem srpna v zákupské hale. V té době už budou známé i konečné podoby soupisek všech našich týmů, a to včetně družstva žen.