„To byla paráda,“ vyhrkl nadšeně jeden z domácích fanoušků, když Démon Semerád první střelou na bránu vyrovnal skóre po krásném pasu od domácího gólmana.

Publikum ožilo a začalo vehementně fandit. Vedení bylo blízko. Po nepovedené přihrávce hostujících šel sám na bránu hbitý Sop, avšak jeho zakončení skončilo těsně vedle brazilského brankáře Teplic.
O minutu později mohl týž hráč skórovat znovu, z těžkého voleje ale neuspěl.
Do třetice už to vyšlo. Jako by si hráči chtěli minulou akci zopakovat – Sop z protiútoku jde opět zcela sám na bránu – a je úspěšný. Přání téměř sta diváků je vyslyšeno, Démoni otočili skóre a ujali se vedení 2:1.

Bohužel to byl první a poslední okamžik v utkání, kdy domácí vedli. Přesto se jim dobrým výkonem podařilo odčinit poslední debakl před svými fanoušky 0:9 se Spartou. „Do zápasu jsme vstoupili dobře, i když jsme inkasovali, vzápětí se nám povedlo vyrovnat, dokonce jsme šli do vedení, ale pak jsme si zase vybrali naší tříminutovku a soupeř odskočil o tři góly,“ povzdychl si domácí trenér Karel Kruliš.

Teplice dokázaly totiž během chvilky vstřelit čtyři branky. „Vedoucí tým tabulky nás porazil svou perfektní produktivitou. Kdybychom my byli tak produktivní a dali všechny šance, které jsme si vypracovali, nemohli jsme prohrát,“ upozornil na chabou koncovku Démonů Kruliš.
Svou slabou chvilku si vybral ve druhém poločase i Svarog. Domácí po brankách Kubelky a Šafáře snížili na 4:5. Teplice byly v šoku, dvě obdržené branky v jedné minutě nečekaly.

„Úplně jsme přestali hrát,“ stěžoval si teplický trenér David Filinger. „To je prostě náš problém venku. Moje pokyny v poločase zněly: hrajte, běhejte, rozdávejte balón, rotujte. Když to člověk pak vidí, musí z toho plynout následky,“ dodal nespokojený trenér.
Klid na kopačky dal hostům Nene. Šťastný odraz míče dokázal Brazilec využít a zvýšil tak opět na rozdíl dvou branek. Filinger si po delší době mohl konečně sednout, poslední minuty totiž režíroval své svěřence ve stoje.

Drama vrcholilo, když Semerád napodobil Neneho – připsal si také druhou trefu v zápase a snížil na 5:6.
„Do tohooooo,“ křičela mladá fanynka domácích futsalistů.
Konec se blížil. „Riskneme to,“ řekl si domácí trenér. Na poslední dvě minuty jeho tým nastoupil bez brankáře Kirova. Klec byla prázdná a Démoni se snažili poprvé v této sezoně vzít Teplicím body.

Nepodařilo se. Nene ze své poloviny hřiště neomylně mířil do prázdné branky. Hattrick byl na světě a konečný stav utkání taky - 5:7.
„Na bod, který by byl zasloužený, jsme to bohužel nedotáhli. Kluci ale odmakali celý zapas velice dobře, je tam cítit velká síla a věřím že až se kompletně uzdravíme, body začneme sbírat,“ myslí si domácí trenér Kruliš.
Jeho tým se s jedinou výhrou usadil na 10. místě tabulky.

Svarog naopak pokračuje ve spanilé jízdě nejvyšší soutěží futsalistů. 8 zápasů, 8 výher a první místo.
„Českou Lípu a jejich hráče znám. Jsou to kvalitní hráči, kteří hrají již dlouho futsal, takže jsem věděl, že nás tady nečeká nic jednoduchého. Ale po poločase jsem si říkal, že když vedeme 5:2, že dáme ještě jeden dva gólečky, ale pak jsme si to zbytečně zkomplikovali,“ shrnul zápas teplický trenér Filinger.
Svarog vede soutěž už o tři body před Chrudimí, která ve čtvrtek nezaváhala doma proti Spartě.
„Je to nádherný. Nejsme Chrudim, jsme Teplice, máme mladé kluky. Je to prostě něco neskutečného,“ smál se Filinger.

FC Démoni Česká Lípa – Svarog FC Teplice 5:7 (2:5)
Branky: 2. Semerád (Kirov), 7. Sop, 24. Kubelka, 25. Šafář, 33. Semerád – 2. Teka (Claudinho), 7. Nene, 7. Claudinho, 9. Baran, 10. Daniel, 28. Nene, 40. Nene. Rozhodčí: Cílek, Lafek

FC Démoni Česká Lípa: Kirov – Hrubý, Šafář, Bažant, Kubelka, Fichtner, Havrda, Kotek, Zapletal, Sop, Semerád, Sochůrek.
Svarog FC Teplice: Jeronimo – Baran, Joao, Hůla, Kasal, Novotný, Claudinho, Nene, Šebek, Vobořil, Daniel, Tek.

Jiří Zvěřina