SK Olympik Mělník si v tabulce nevede vůbec špatně, pohybuje se jen pár bodů za prvním Hradcem Králové. Také Démoni však letos mají soutěž výborně rozehranou. Navíc jistě chtěli odčinit porážku z minulého kola, když nestačili právě na lídra z Hradce Králové.
Démoni se často těší vysoké návštěvnosti, nejinak tomu bylo i během sobotního večera. Nabitá sportovní hala velice hlasitě podporovala své oblíbence. Bohužel hned v první minutě rozesmutněl místní fanoušky mělnický Dvořák, když výstavní střelou otevřel skóre utkání. Nicméně Démoni se soupeře nezalekli, snažili se vozit míč dopředu, jak jen to šlo. Neustále zaměstnávali hostující obranu i gólmana. Na konci 8. minuty však přidal další mělnický gól Jungbauer, který umístil balón přesně k tyči. Na druhé straně mohl snížit Kaňkovský, ale gólman Hnízdil si s jeho střelou poradil.

Rozhodla nedisciplinovanost

Kaňkovského zaváhání mohla trestat dvojice Soukup – Demke. Na pár dotyků dokázali zamotat hlavy hostujícím obráncům i gólmanovi, jenže na brankové čáře stihl zastoupit brankáře Volf a na poslední chvíli vše zachránil. Démoni se ovšem přeci jen radovali o pár minut později. Ve 13. minutě se obtočil Demke okolo mělnického obránce a přízemní střelou těsně k tyči snížil na rozdíl jedné branky. O tři minuty později využil hrubé chyby v hostující obraně opět Demke, před gólmanem udělal kličku doleva a do odkryté brány srovnal na 2:2.
Bohužel Mělník opět navyšoval skóre. Nadmíra faulů ze strany Démonů mu vynesla pokutový kop. K němu se postavil Dvořák, který střelou po zemi trestal jejich nedisciplinovanost. Zdálo se, že do šaten se půjde za stavu 3:2 pro Mělník, jenže Démoni nestihli pokrýt hostující útočníky, kteří se řítili dva na jednoho. Devět vteřin před koncem tak na 4:2 zvyšoval Neuman.
Démoni do druhé poloviny vstoupili opět s vervou, snažili se korigovat skóre, jenže to šlo těžko. Naopak další gól přidal Mělník, Jurčovský si totiž prokličkoval téměř polovinu hřiště a dostal se až ke gólmanovi, kterého se štěstím překonal. Ve 25. minutě mohl dalšího chybného rozehrání v obraně hostů využít opět Demke, jenže přestřelil. Nakonec se však Demke hattricku dočkal. Tentokrát vynesly fauly pokutový kop Démonům. K němu se postavil Demke a proměnil. Přidat mohl i čtvrtý gól, jelikož se o pár minut později postavil k dalšímu kopu, jenže tentokrát jeho střelu gólman vystihl.

Vyrovnání bylo na dosah

To mohl být možná rozhodující okamžik zápasu. Démonům se ještě dvě minuty před koncem podařilo snížit na 5:4 pro Mělník. Jenže vyrovnání se bohužel již nedočkali, naopak v poslední vteřině zápasu vstřelil šestý gól Mělníku Jungbauer. Démoni tak nedokázali na domácím hřišti zápas vyhrát a museli skousnout hořkou prohru.
„V první minutě jsme z první standardní situace vstřelili gól, ten dostal domácí hráče do kolen. Vsázeli jsme na dobrou obranu, která domácí hráče zastaví. Věděli jsme, že se snaží hrát hlavně na brejky a ty jsme eliminovali. Za stavu 2:0 jsme kontrolovali zápas. Zejména druhou půli jsme zvládli takticky s úspěchem,“ řekl po utkání trenér Sk Olympik Mělník Petr Janecký.

Půlpán: Zasloužili bychom si bod

„Byl to hodně těžký zápas, protože Mělník velice dobře bránil. Nedostávalo se nám bohužel více štěstí a zkušeností v zakončení, které právě Mělník má a to nejspíše rozhodlo. Za výkon v druhém poločase si myslím, že jsme si minimálně bod zasloužili, ale nepovedlo se a čelo tabulky se nám začíná pomalu vzdalovat, a proto v dalším zápase pojedeme do Tábora s jednoznačným cílem vyhrát a napravit zaváhání z posledních dvou utkání,“ komentoval utkání hráč Démonů Lukáš Půlpán.

Autor: Daniel Mayer