Nováček soutěže a nečekaný lídr průběžné tabulky FC Démoni Č. Lípa hostil před zaplněným hledištěm do té doby druhý CF Radobýl Litoměřice.
Neúnavně povzbuzující fanoušci domácího klubu od úvodních minut hnali své miláčky za dalším vítězstvím. A konečný výsledek? 7:5 pro domácí, kteří tak uhájili výsadní postavení v soutěži.

„Naši fandové pod vedením Jiřího Jandíka a Miloslava Turzy připravili pro tým v hledišti nádhernou choreografii, která se ve druhé lize vidí jen na málokterém utkání. Prostě nádhera…,“ rozplýval se prezident klubu FC Démoni Jiří Šubrt.
Za to se jim oba celky odvděčily parádní hrou, plnou krásných akcí a dramatických okamžiků. „Hned druhý den mě na ulici zastavovali lidé, kteří na tento zápas přišli, a moc si pochvalovali, jaký to byl pro ně nádherný futsalový zážitek v úžasné atmosféře. To člověka opravdu moc potěší,“ řekl pro Deník Jiří Šubrt.
„Domácí se na nás velmi dobře připravili, dobře bránili a v zakončení byli efektivnější, navíc dopředu je hnali jejich skvělí fandové,“ uvedl sekretář litoměřického oddílu Pavel Zuna a dodal: „Démoni měli větší chuť do hry a hlad po vítězství, a proto vyhráli zaslouženě.“

Skvělý začátek

Démoni vstoupili do duelu mnohem lépe než jejich soupeř a po 9 minutách vedli už 3:0. Nejprve Zelenka vybojoval balón, přihrál jej Soukupovi, který prostřelil gólmana Kurka. Za tři minuty se napřáhl z dálky Zelenka a domácí vedli o dvě branky, aby v 9. minutě skóroval opět Soukup, který obešel gólmana a nadvakrát propálil tělo hostujícího obránce – 3:0. Radobýl se ale nevzdával, rovněž si vytvářel příležitosti, ale prosadil se až v 15. minutě, a to díky nařízenému 10metrovému kopu po šestém faulu Démonů, kdy se střelou do šibenice zaskvěl Jakub Grunert - 3:1. To hosty posadilo do sedla a po necelých dvou minutách litoměřický Knapík prošel u postranní čáry kolem Dutky, přihrál před bránu, kde se Kocman nemýlil – 3:2.

Nevzdávali se

Druhé dějství začalo pro Českou Lípu stejně dobře jako to první. Dušánek na vlastní polovině vypíchl soupeři míč, toho se zmocnil Švec a podél gólmana zvýšil na 4:2, aby za čtyři minuty se skvělou kličkou uvolnil Dutka, jenž následnou ranou k tyči zařídil znovu na třígólový náskok – 5:2.
Litoměřičtí však dokázali, že mají velice kvalitní mužstvo a po přesných trefách Hanzla a nekompromisního Rapavého to bylo 5:4. Českolipští si uvědomovali vážnost situace, a proto znovu zabrali. Ke zteči zavelel Dušánek, jenž nejprve svým slalomem zamotal hlavu zadákům a s trochou štěstí úspěšně zakončil, a za tři minuty naservíroval přihrávku pro Zelenku, jehož důrazná koncovka zavdala příčinu k oslavám sedmého gólu v síti Litoměřic. Ty pak stačily už jen snížit z penalty v podání J. Grunerta, a tak zápas skončil výhrou Démonů v poměru 7:5!

„V dalším kole nás čeká další těžký soupeř - Salamandr UFA Hradec Králové, který se po tomto kole dostal na druhou příčku, takže to bude zase napínavé utkání mezi prvním a druhým mužstvem tabulky,“ tuší prezident Šubrt.
Utkání se hraje v pátek 25. listopadu od 20.30 hodin ve sportovní hale v Třebeši.

FC Démoni Česká Lípa - CF Radobýl Litoměřice 7:5 (3:2)

Branky: 4. Soukup, 7. Zelenka, 9. Soukup, 21. Švec, 25. Dutka, 30. Dušánek, 33. Zelenka – 15. Grunert J. (10 m kop), 16. Kocman, 27. Hanzl, 28. Rapavý, 37. Grunert J. (10 m kop). Rozhodčí: Černý, Rybka. Diváků: 450. Poločas 3:2.
Sestava Démoni Česká Lípa: Marek Michálek, Václav Zdich, Lukáš Půlpán, Jakub Dutka, Martin Švec, Jan Puhlovský, Michal Zelenka, Milan Soukup, Lukáš Dušánek, Michal Kulha, Lukáš Mikysa, Jan Frnka.
Sestava CF Radobýl Litoměřice: Radislav Kurek, Jiří Vacek, Jakub Grunert, Michal Rapavý, Štefan Kvapík, Robrt Mühlfait, Zdeněk Hanzl, Pavel Zuna, Lukáš Grunert, Tomáš Kocman, Roman Ekrt.

Druhý zástupce okresu, F.A. Zole Č. Lípa, remízoval 3:3 s Betisem Kadaň, a díky porážce liberecké Slavie na palubovce Olympiku Mělník (6:7) poskočili Českolipští na předposlední 11. příčku.

F.A. Zole Č. Lípa – Betis Kadaň 3:3 (0:1)
Branky: Souček Jakub 3 - Mezera Jaroslav, Janošík Patrik, Süssmilch Jakub; Rozhodčí: Čurda Michal, Kudrna Ladislav.