Komu se zdálo, že Démoni musí papírově slabší tým Yankees jasně porazit, ten se spletl.

Hrálo se 25 minut hrubého času. Zápas nebyl jednoduchý, protože Yankees se podařilo vnutit Démonům svůj herní styl a to se odrazilo velice rychle na skóre. Hned v první minutě zchladil hosty rychlým gólem Petr Bartoníček - 1:0. Démoni se snažili přehrát domácí rychlou rozehrávkou, ale nedařilo se. Až v jedenácté minutě dokázal vyrovnat přesnou trefou k levé tyči Karel Kaňkovský - 1:1.

Démoni nadále vyvíjeli tlak na domácí tým, měli více ze hry a dvě nastřelené tyče i několik parádních střel, které vychytal brankář Yankees Michal Ramík, dávaly jasně najevo, že jsou Démoni zkušenějším týmem. Ale opět se potvrdilo staré otřepané pravidlo nedáš – dostaneš. Při špatném střídání na samotném konci prvního poločasu Démoni inkasovali a do šatny se šlo za stavu 2:1.

Do druhého poločasu nastoupil do branky Démonů místo Radima Pavlíčka Marek Michálek. V útoku začal úřadovat Martin Švec, jenž svým hattrickem poslal Démony do vedení na 3:4. Ke konci zápasu pojistil výhru gólem přes celé hřiště Karel Kaňkovský 3:5!

Ve finále si Démoni změří síly buď s Alfou Liberec, která skončila ve druhé lize na třetím místě, nebo s týmem ANDY Liberec, který druhou ligu vyhrál a postupuje do první ligy.

Branky: Bartoníček, Zemanec, Najman – Švec 3, Kaňkovský 2. Rozhodčí: German st., Táborský.
FK Yankees Warriors: Michal Ramík, Petr Bartoníček, Pavel Zemanec, René Jezdinský, Petr Halbich, Jakub Najman, Michal Strejček, Stanislav Miler, Petr Kučera.
FC Démoni Česká Lípa: Radim Pavlíček, Marek Michálek, Václav Zdich, Michal Zelenka, Lukáš Mikysa, Martin Švec, Milan Soukup, Aleš Heřmánek, Karel Kaňkovský, Lukáš Půlpán.