Betis Kadaň – Démoni Č. Lípa 5:4 (4:1)

Hosté absolutně nezvládli úvod střetnutí, když v 7. minutě prohrávali už 0:3. „Po individuálních chybách v obraně jsme zbytečně ztráceli míče, kluci po prvních dvou gólech pochopitelně znervózněli, takže se začalo na naší straně žlutit,“ popisoval dění na hřišti Miroslav Štainer, trenér hostujícího celku.

Ve 13. minutě domácí přidali čtvrtou branku a s Démony to vypadalo všelijak. Zvláště poté, co byl jako první vyloučen Soukup. „V této fázi zápasu měli všichni naši hráči, až na jediného, žlutou kartu, a k tomu pět chyb. Dvouminutové oslabení jsme ale přečkali,“ doplnil kouč Štainer. V poslední minutě první části snížil Zelenka na 4:1.

Po „bouřce“ v kabině nastoupilo do 2. půle zcela jiné mužstvo Č. Lípy a ve 23. minutě během 12 sekund vstřelilo dvě branky. Kadaňští byli v šoku, zvlášť když je hosté ve 24. min. „dorazili“ vyrovnávací brankou na 4:4.

„V tu chvíli jsem začal věřit, že uspějeme, ale právě za tohoto stavu, zhruba od 8. minuty druhé půle, se ze strany rozhodčích začaly dít věci,“ kroutil hlavou trenér. Domácí kopali celkem šest penalt za naakumulované fauly a tři hráči uviděli červenou kartu. „Takže jsme celých šest minut hráli pouze ve třech.“

Rozhodující gól dal ve 29. minutě kapitán Škůrek, jenž vystihl špatnou rozehrávku hostujících hráčů a sám proti brankáři Michálkovi nezaváhal - 5:4.
Po závěrečném hvizdu však někteří českolipští futsalisté neudrželi nervy na uzdě a došlo z jejich strany k odsouzeníhodnému extempore, jež bude mít zřejmě dohru u disciplinární komise.

„Tyto excesy nepatří nikam a obzvlášt do sportu ne! K výkonu rozhodčích se nikdy nijak zvlášt nechci vyjadřovat, ale hlavní rozhodčí, ten ať se se svým svědomím vyrovná sám,“ poznamenal Miroslav Štainer. Démoni se svým fanouškům představí v pátek 4. prosince v novoborské sportovní hale, kde od 19 hodin hostí poslední tým tabulky z Děčína.

Branky: Švestka 2, Škůrek 2, Mezera – Zelenka, Zdich 2, Frnka Jan.

Střely na branku: 24:16 (v poločase 14:10). Fauly: 9:16 (v poločase 4:8).

Démoni: Michálek – Dutka (ČK), Zdich (ČK), Soukup (ČK), Kaňkovský Karel (ČK), Treutner, Jandík, Kaňkovský Kamil, Zelenka, Frnka Jan.

Kouč Štainer: Situaci musíme vážně řešit

Trenér Démonů Miroslav Štainer po porážce s Kadaní poskytl Deníku krátký rozhovor.

Panuje ve vás veliké zklamání?
Pochopitelně, že každá prohra mrzí a nemůžeme se vymlouvat na to, že jsme nováček. Spíš vidím problém v tom, že hrajeme v prostředí hal, které neznáme, neznáme ani sílu a způsob hry soupeřů.

Jaká je atmosféra v mužstvu?
To je asi všude stejné: vítězná euforie, či velké zklamání, ale je na trenérovi, aby mužstvo podle výsledků hodnotil. Buď pochvala, nebo jak se říká bič! Zatím obrazně řečeno u nás platí to druhé.

Budete nějak situaci řešit?
Znám moc dobře odpověď, ale to je na delší debatu. Teď se musíme soustředit na zbývající zápasy a udělat vše pro zisk bodů, abychom byli stále ve hře o střed tabulky. Vím, že teď to bude o hodně obtížnější po vyloučení čtyř hráčů… To je pro mě největší zklamání, a bude to jedna z věcí, které se budou opravdu vážně řešit!

Není divize pro Démony až příliš silné sousto?
Před sezonou jsem se vyjádřil v tom smyslu, že pokud budeme v kompletní sestavě, nebojím se žádného soupeře. Nyní ale musím dodat, že to bylo asi hodně odvážné tvrzení. Rozdíl mezi Krajským přeborem a Divizí určitě je.

Nehonila se vám v hlavě myšlenka, že jako trenér raději skončíte?
Lhal bych, kdybych řekl, že ne. Cítím však k vedení klubu i hráčům zodpovědnost za to, aby se divize hrála v Lípě i příští sezonu. Uvidíme po Vánocích..

Tabulka po 8. kole
1. Ebárna Kladno 66:38 22
2. FC 83 Příbram 55:44 17
3. MCE Slaný 57:40 15
4. Celtic Kladno 57:48 13
5. PK Třebusice 56:49 12
6. Olymp. Mělník B 56:51 12
7. 1. DFK Slaný 57:64 12
8. Malibu Boleslav 45:52 12
9. Betis Kadaň 44:39  9
10. Brandýsek 39:48  9
11. Démoni Č. Lípa 34:44  5
12. Bílý Balet Děčín 23:72  3