„Vzhledem k tomu, že nám chyběli za základní sestavy hned čtyři hráči, dalo se očekávat velice těžké utkání, což se taky potvrdilo,“ konstatoval prezident klubu Jiří Šubrt. Benešovský Arsenal potřeboval nutně bodovat, a tak začal hrát ze zabezpečené obrany a jen na brejky.

Démoni - Benešov 3:2 (0:1)

Démonům se nedařilo, chyběl jim větší pohyb a dělali chyby v obranné fázi, na což doplatili v 9. minutě prvním inkasovaným gólem. Pak Milan Soukup orazítkoval břevno benešovské branky a v závěru poločasu stejný hráč neproměnil penaltu.

Po přestávce začali domácí náporem a hned v první minutě po křížné přihrávce Stanislava Bejdy vyrovnal na 1:1 Milan Soukup. Démoni zvýšili otáčky, nejprve neproměnil tutovku Dutka, následně po ose Bejda, Kulha se dostal před odkrytou branku Milan Soukup, ale jeho střela v síti neskončila. Až v osmé minutě této části hry se domácí celek dočkal obratu: Soukup uvolnil Demkeho, jenž upravil na 2:1.

Další příležitost měl po přihrávce od Jana Sysla Lukáš Mikysa, ale nezamířil přesně. Dvougólový náskok pro Démony zajistil nekompromisní střelou Stanislav Bejda (3:1) a hned o dvacet sekund se dostali do další tutovky. Brankář hostí už byl překonaný, ale míč poskakoval na brankové čáře, až jej benešovská obrana odvrátila do bezpečí.

V 17.minutě hosté snížili na 3:2, vzali si time out a domácí čekali dlouhé tři minuty. Soupeř však během této doby nic nebezpečného nevytvořil, a tak tři body zůstaly v Č. Lípě.

„Přestože jsme vyhráli, tak jsme spadli o skóre na druhé místo. Špice tabulky druhé ligy západ snad ještě nikdy nebyla takhle vyrovnaná,“ doplnil prezident Šubrt.

Branky: Milan Soukup, Lukáš Demke, Stanislav Bejda Martin Chlasták, Petr Haas.
Démoni Česká Lípa: Marek Michálek, Stanislav Bejda, Michal Zelenka, Lukáš Demke, Lukáš Mikysa, Jan Sysel, Jakub Dutka, Milan Soukup, Karel Kaňkovský, Jan Frnka.
FC Arsenál Benešov: Josef Konrát, Hampešt Jiří, Petr Haas, Petr Šindelář, Jiří Charvát, Martin Burián, Ondřej Žáček, Martin Chlasták, Petr Smejkal.