„Výkonnostní rozdíl musí být vzhledem k podmínkám znatelný. My jsme hobíci, oni profíci. My nemáme čas ani trénovat, oni jsem na palubovce pořád, šest dní v týdnu. My si ale play off užíváme a sezonu považujeme za hodně úspěšnou. Dneska to budeme chtít Spartě znepříjemnit, ale tušíme, že možná půjde o poslední zápas sezony,“ řekl českolipský trenér Karel Kruliš.

Závodský se Svítkem se snaží zablokovat střelu domácího Pelcmana.
Okresní fotbal nabídl pětibrankové kanonády

Ten se v pátek bude muset obejít bez zkušeného Stanislava Bejdy, autora jediného českolipského gólu v úterním domácím zápase. „Myslím, že do dalšího zápasu už nenaskočím. Slíbil jsem klukům, že v nouzi pomůžu a zahraju si s nimi play off a to jsem splnil,“ řekl v televizním rozhovoru zkušený hráč Bejda.

První duel hráli Démoni v sedmi hráčích, druhý v devíti. „Kluci už mají velké fotbaly a to je pro ně hlavní. My to chceme dohrát se vztyčenou hlavou,“ dodal Kruliš s tím, že většina hráčů bude pokračovat i příští sezonu: „Změny nebudou velké. Možná dvě, tři.“

„První zápas a ani první poločas druhého nebyl podle představ. Doufám, že doma podáme výkon, který fanouškům udělá radost a postoupíme v nejkratším možném termínu. Od týmu budu chtít, aby podal ještě lepší výkon a to především v obraně,“ uvedl Beni Simitči, kouč Sparty.

Hrubý v souboji s Wildem.
FOTO: Démoni si užili dvanáct vteřin slávy. Pak dostali devět gólů

Série se se hraje na tři výhry, momentálně je stav 2:0 na zápasy pro pražského favorita. Zápas číslo tři se tentokrát uskuteční v libeňské Sparta Areně.