Za futsalový svátek by se dalo označit sobotní derby, ve kterém se proti sobě postavilo českolipské duo Démoni a „Fazole“. V letošní sezoně se jednalo již o třetí vzájemné utkání, z toho prvního vyšly vítězně „Fazole“, které dokázaly svého soka přehrát také v nedávno odehraném krajském poháru FAČR. Démoni tak měli rozhodně svému rivalovi co oplácet.

Démoni Česká Lípa - F.A. Zole Česká Lípa 4:2 (2:0, 2:2)

Bouřlivá atmosféra, vypjatá hra a poněkud rozporuplný výkon rozhodčích, tak by se dalo ve zkratce popsat sobotní derby. Ochozy sportovní haly byly doslova napěchovány fanoušky, kteří vytvořili výbornou kulisu pro své hráče. Futsalisté se jim za jejich snahu také náležitě odvděčili a předvedli zápas, kterému z pohledu diváka nechybělo snad vůbec nic.

Z počátku byla hra vyrovnaná, soupeři se lehce oťukávali a týmy ani na jedné straně nepřipustily žádné zaváhání, obrany fungovaly precizně. Pokud už nějaká šance přišla, většinou končila daleko mimo bránu. Nejslibnější šanci si vytvořil v 10. minutě Bejda, jenže balón skončil těsně mimo. Na první gól si tak fanoušci museli počkat až do 13. minuty, Bejda vyslal oblouček na Švece a ten pálil nekompromisně přímo do brány.

Najednou se zdálo, že Démoni na hřišti jasně dominují, což potvrdil o tři minuty později opět Švec, když Švastu z úhlu propálil podruhé. Také konec první části se dohrával hlavně v ostré režii Démonů, kteří ještě dvakrát stihli ohrozit branku „Fazolí“.

Úvod druhé poloviny přinesl nastřelenou tyč v podání Buriana z „Fazolí“. To však nebylo z jejich strany vše, skoro celé dvě minuty držely soupeře na jeho polovině, jenže se střelecky prosadit nedokázaly. Smolně z toho vyšel také Burianův spoluhráč Ondřes, když jeho střela skončila také pouze na tyči. Démoni jakoby se spokojili se dvěma góly a pouze „hasili“ vlastní chyby.

Z tlaku, který si „Fazole“ vytvořily, se radoval ve 30. minutě Šídlo, když se poněkud šťastně míč dostal z jeho nohy až do brány. Radost ovšem netrvala dlouho, o osm vteřin později to bylo opět o dvě branky, skóroval Bejda. Zápas se dohrával v poněkud vyostřeném rytmu, na řadu přišlo několik pokutových kopů. Přesněji se jednalo o tři kopy, jenže ani jeden nebyl proměněn. Všechny se kopaly na bránu Démonů, vystřídali se na nich postupně Vodrážka, Z. Brož a Burian, jenže gólman Michálek všechny zlikvidoval.

Ve 34. minutě se v tlačenici před brankou Démonů nejlépe zorientoval Brož a bylo to jen o gól, jenže Démoni si hru pohlídali a nepřipustili žádný obrat zápasu. Ve 36. minutě korigoval skóre na konečných 4:2 pro Démony Bejda.

„První půle se nám nevydařila, soupeř nás jasně přehrával, bohužel nám chyběli hráči, kteří by skóre zápasu ve druhé polovině dokázali obrátit. Nicméně i tak nám druhý poločas vyšel lépe, hráči plnili taktické pokyny. Za nejslabší článek zápasu považuji výkon rozhodčích, kteří si mnohdy počínali poněkud nepochopitelně, ale bylo tomu tak na obě strany. Soupeři gratuluji,“ řekl po utkání trenér „Fazolí“ Jiří Ort.

„Byli jsme svázání tím, že musíme soupeře porazit. Mohu říct, že zápas jsme měli pod kontrolou. Dnes bylo skvělé publikum, a tak jsme se chtěli fanouškům samozřejmě odvděčit, byla by ostuda v takové atmosféře nevyhrát,“ komentoval za Démony zápas střelec dvou branek Martin Švec.

Góly: 13. a 16. Švec, 30. a 36. Bejda 30. Šídlo, 34. Z. Brož.
Démoni Česká Lípa: Michálek Zdich, Dutka, Bejda, Pulpán, Zelenka, Demke, Švec, Soukup, Kaňkovský, Kulha, Frnka.
F.A. Zole Česká Lípa: Švasta Šídlo, Ondřes, Z. Brož, Burian, Vodrážka, Kubeš, Havlásek, Hanoušek, Šorm.

Daniel Mayer