Futsalový tým FC Démoni Česká Lípa prožívá úspěšné období. V minulém ročníku, kdy hráli divizi A, sice skončili na 5. místě, ale poté, co obdrželi nabídku zahrát si druhou ligu, ani na moment nezaváhali. Navíc ve finále krajského poháru ČMFS porazili prvoligový ANDY Liberec a díky tomuto úspěchu se dostali mezi šestnáct nejlepších týmů z celé ČR.

Démoni už od začátku minulé sezóny všem ukázali, že se s nimi musí počítat. Nový divizní ročník začali úctyhodně, z prvních třech zápasů získali plný počet bodů, když z cesty vyklidili postupně kladenský Celtic, mladoboleslavské Malibu a Třebusice. Jejich bodový rozlet se zastavil až na palubovce děčínského Baletu.

Poté na českolipské hráče čekalo domácí dvojutkání, z něhož ale vyválčili pouhý bod za remízu s libereckou Slavii TU. Zatímco Brandýsku podlehli 5:7. Vzápětí však zvládli divokou přestřelku v Příbrami a do konce první poloviny soutěže už pak žádný duel neprohráli. V českolipském derby pak remizovali s celkem F. A. Zole 4:4.

Ve druhé fázi soutěže provázely Démony poněkud nevyrovnané výkony, vítězství střídaly porážky. Na rozdíl od první poloviny bodovali výhradně doma, kde vysokým rozdílem smetli například Malibu, Balet Děčín a Příbram.

První venkovní vítězství se zrodilo až na půdě Veltěže, kde Démoni nedali svému hostiteli žádnou šanci. Místo toho, aby tuto výhru potvrdili, přišlo na pořad dne první domácí zaváhání s celkem DFK Slaný. Celou soutěž pak zakončili porážkou v derby s F. A. Zole, kterým podlehli po divoké přestřelce 9:11. Celkově tak obsadili 5. místo se ziskem 34 bodů.

Na začátku července se českolipští Démoni zúčastnili mezinárodního turnaje v malé kopané, který nese název Babylon Cup, kde obsadili konečné deváté místo.
Démoni začnou s přípravou na druholigovou sezónu v srpnu, tým povede současný trenér Petr Janecký, jemuž bude asistovat prezident klubu Jiří Šubrt. Tréninky budou probíhat na umělé trávě v Provodíně, ve sportovní hale v Zákupech a v jednání je také hala LOKO Česká Lípa.

V plánu jsou rovněž přátelské zápasy, které jsou zatím všechny v jednání. Jedním z nich je přípravné utkání s ruským celkem KPRF Moskva, který letos postoupil do nejvyšší ruské futsalové ligy. Dále pak s finalistou play-off druhé ligy východ Gilotinou Choceň a účastníkem divize FC Mladá Boleslav.

Hráči s napětím očekávají los osmifinále poháru ČMFS, kam postoupili po vítězství v krajském poháru Libereckého kraje. Mužstvo získalo také nové posily, kterými jsou zkušený brankář třetiligového Arsenalu Česká Lípa Oldřich Meier, dále pak Michal Kulha, David Bečvařík, Tomáš Pětioký a Jiří Beneš.

První mistrovské utkání odehrají Démoni v neděli 2. října v 19:30 v Turnově.

Michal Šandor