Ve druhém kole futsalové divize zajížděl celek FC Démoni Česká Lípa A do Mladé Boleslavi, kde se chtěl proti domácímu FC Malibu pokusit získat první body z venkovního utkání.

Malibu M. Boleslav – Démoni Č. Lípa 3:5

Mladoboleslavští se netají tím, že by si chtěli v blízké budoucnosti zahrát 2. futsalovou ligu, letos se ale podle slov trenéra Jaroslava Bílka ještě uspokojí se třetím místem, tedy se stejnou příčkou, na které skončili v uplynulém ročníku. „Soupeř vzbuzoval respekt, vždyť v minulé sezoně hrál velmi dobře,“ přiznal prezident českolipských Démonů Jiří Šubrt.

První poločas samotného střetnutí se hrál pod taktovkou Č. Lípy. Hosté si vytvářeli soustavný tlak, jenže skórovat se jim dlouhou dobu nedařilo. „Byli jsme jasně lepší, ale trápili jsme se v koncovce,“ zhodnotil první poločas Michal Zelenka, kapitán mužstva.

Malibu se dostalo v 17. minutě do ojedinělého brejku a šlo do vedení - 1:0. Tento stav ale trval pouhých 30 sekund, protože hostující Martin Švec srovnal na poločasových 1:1.

Ve druhé části se hra vyrovnala a na obou stranách začaly padat i góly. Za stavu 3:4 se v růžových dresech hrající FC Malibu ve snaze o srovnání odhodlal k power - play (hra bez gólmana), jenže to byla chyba. Českolipští zachytili jeden z jeho protiútoků a Lukáš Půlpán pohodlně do prázdné branky zajistil České Lípě výhru 5:3, kterou společně s hráči oslavovali i věrní fanoušci. Těch se vydalo do města automobilů na dvě desítky.

Česká Lípa je po dvou odehraných kolech na druhém místě za PK Třebusice, jenž porazil děčínský Bílý Balet vysoko 16:3, a už následující sobotu od 18 hodin hostí v novoborské sportovní hale právě zmiňovaný vedoucí celek Třebusic. „Bude to šlágr kola,“ konstatuje prezident Jiří Šubrt.

Branky: Boško David 2, Kohnhauser Rudolf - Švec Martin, Dutka Jakub, Rameš David, Soukup Milan, Půlpán Lukáš. Rozhodčí: Krupa Jan. ŽK: 2:2. Diváků: 100.
Sestava FC Démoni Č. Lípa: Michálek Marek (Frnka Jan) - Zelenka Michal, Rameš David, Půlpán Lukáš, Dušánek Lukáš, Švec Martin, Dutka Jakub, Sysel Jan, Zdich Václav, Soukup Milan. Trenér Petr Janecký.