FC Démoni Č. Lípa - Bílý Balet Děčín 0:2(0:0)

Českolipští doplatili především na čtyřnásobné vyloučení z předchozího utkání, a tak v kombinované sestavě se objevili pouze tři hráči „áčka“ Michálek, Treutner a Zelenka, zbývající čtyři vypomohli z rezervního mužstva.

První poločas jednoznačně patřil Démonům, kteří si vytvořili místy až drtivou převahu, jenže to hlavní – góly – nedali, přestože příležitosti k tomu byly. „To je pravda, tolik tutovek z kategorie vyložených se během jednoho poločasu málokdy vidí,“ smutnil trenér Č. Lípy Miroslav Štainer a poznamenal: „Je třeba uznat, že kromě nastřelených tyčí se brankář Děčína překonával. Holt štěstí bylo na jeho straně.“

Po přestávce se hra oboustranně vyrovnala a šance měla obě mužstva. Démonům však postupem času očividně docházely síly a na začátku 27. minuty přišel první úder. Domácí Zelenka nešťastně změnil dráhu míče a Michálek v brance byl bezmocný - 0:1. Děčínští záhy ožili, Česká Lípa otevřela hru s cílem nepříznivý stav srovnat, jenže z rychlého protiútoku inkasovala druhou branku – 0:2.

„Nezbývalo nám tedy nic jiného, než se čtyři minuty před koncem pokusit hrát vabank, tedy bez gólmana a s jedním hráčem v poli na víc, ale bohužel, nic z toho…,“ litoval lodivod Štainer, který své hodnocení přece jen zakončil pozitivně.

„Jeden klad toto utkání mělo. Kluci z B-týmu mě svým výkonem velmi mile překvapili. Tento těžký divizní zápas zvládli se ctí a musím je hodně pochválit.
V následujícím kole (pátek 11. prosince) čeká na Démony další těžký soupeř, vedoucí celek tabulky Ebárna Kladno, který remizoval 5:5 s Mladou Boleslaví.

Rozhodčí: German st., Tykva. Delegát: Táborský.

Sestava FC Démoni Česká Lípa: Michálek - Treutner, Jandík, Zelenka - Antoš, Heřmánek, Mikysa, Fulier.