Třetí pozici v průběžném pořadí 2. ligy futsalu potvrdil českolipský celek FC Démoni na palubovce krásné haly v Kadani. Českolipští zde zvítězili nad domácím Betisem až nečekaně vysoko 8:3 a na vedoucí Olympik Mělník ztrácejí pouhé dva body.

Betis Kadaň - Démoni Č. Lípa 3:8

„Je to super, že jsme třetí místo uhájili,“ řekl Deníku prezident českolipského klubu Jiří Šubrt, který záhy přiznal, že Démoni odjížděli do Kadaně v pátek večer s velkými obavami.

Chyběli čtyři hráči ze základu

„Ze základního kádru se z různých důvodů před odjezdem omluvili hned čtyři hráči, jmenovitě Kuba Dutka, Míša Zelenka, Lukáš Dušánek a kapitán Václav Zdich, tudíž jsme byli nekompletní jak v útoku, tak v obraně.“

Z toho důvodu museli trenér Petr Janecký s prezidentem Jiřím Šubrtem zaimprovizovat a povolat futsalisty z B-mužstva. „S výběrem těchto hráčů jsem měl šťastnou ruku. Kluci, i když nejsou spolu moc sehraní, perfektně a do puntíku splnili stanovenou taktiku a zaslouženě vyhráli,“ těšilo kouče.

Hosté od Ploučnice vkročili do utkání odvážně a během několika minut dvakrát nastřelili prvou tyč Soukupovy brány, na druhé straně se bravurními zákroky blýskl gólman Michálek. Skóre se poprvé měnilo ve 14. minutě. Českolipští zachytili chybnou rozehrávku na domácí polovině, Milan Soukup prošel individuálně s míčem na pravou stranu brankoviště a kolmou přihrávkou našel zcela osamoceného Jana Puhlovského, který měl před poloprázdnou svatyní snadnou úlohu 0:1.

O tři minuty později byli Kadaňští blízko vyrovnání, naštěstí pro Démony střelu Janošíka zastavilo břevno. A tak opět udeřili hosté, konkrétně Martin Švec. Betis se odhodlal v závěru poločasu ke hře bez gólmana Václava Soukupa, což bylo hodně ukvapené. Zanedlouho totiž Lukáš Demke obral o míč domácího Jaroslava Mezeru a Milan Soukup neměl problém trefit prázdnou kadaňskou branku 0:3.

Rozhodly dva klíčové momenty

O přestávce bylo v kadaňské kabině zřejmě hodně dusno, protože od začátku druhé půle Kadaňští hodně přidali a v úvodních minutách byli lepším týmem, byli neustále v pohybu a ve 27. minutě dokázali svoji snahu proměnit v branku. Lukáš Süssmilch našel ve vápně volného Aleše Vernera, který se zblízka proti Michálkovi nemýlil 1:3.

Důležitý moment přišel o minutu později, kdy Jan Pavlica ve vyložené tutovce u levé tyče zamířil jen do boční sítě! A přišel zákonitě trest: kapitán Milan Soukup mazácky lehkým obloučkem rozehrál rohový kop na Tomáše Pětiokého, jenž nemohl neproměnit 1:4. „To byly dvě klíčové situace,“ přiznal prezident Šubrt.

Kadaň poté znovu sáhla ke kře bez brankáře a dopadla jak sedláci u Chlumce: nejprve se trefil do prázdné kadaňské brány Milan Soukup a o dvě minuty později zvýšil na 1:6 přes celé hřiště i brankář Marek Michálek, takže o vítězi zápasu bylo prakticky rozhodnuto. Zvláště když se ještě střelecky prosadili Tomáš Pětioký a Lukáš Demke 1:8.

Hostitelé v závěru odvrátili debakl dvěma góly, což Démonům absolutně nemohlo vadit.

Další kolo 2. ligy bude mít punc pikantního městského derby. Ano, v sobotu 28. ledna ve 20.30 hodin se v nové hale proti sobě postaví FC Démoni vs. F.A. Zole, dva rivalové z České Lípy!

Ale pozor! Ještě před tímto druholigovým soubojem čeká na fanoušky další lahůdka, a to semifinále krajského poháru. A v něm se oba zmiňovaní českolipští sokové také utkají! Včera to Deníku potvrdil předseda Krajské komise futsalu Michal Milner. „Semifinále krajského poháru FAČR mezi FC Démoni Česká Lípa a F.A. Zole Česká Lípa se uskuteční v neděli 22. ledna od 19 hodin v českolipské hale,“ uvedl předseda Milner.

Branky a nahrávky: 27. Verner (Süssmilch), 38. Süssmich (Mezera), 40. Mezera (Süssmilch) 14. Puhlovský (Soukup M.), 19. Švec M., 20. Soukup (Demke), 29. Pětioký (Soukup M.), 30. Soukup M., 32. Michálek, 36. Pětioký (Kulha), 37. Demke (Pětioký).
ŽK: Milan Soukup (Č. Lípa), Aleš Verner, Robert Pálinkáš (oba Kadaň). Střely na branku: 12:23 (v poločase 6:11). Fauly: 7:9 (v poločase 2:4). Poločas: 0:3.

Betis Kadaň: Václav Soukup Jaroslav Mezera, Ladislav Škůrek (C), Jiří Novák, Jakub Süssmilch, Aleš Verner, Patrik Janošík, Jan Pavlica, Robert Pálinkáš.

Démoni Česká Lípa: Marek Michálek Lukáš Švec, Martin Švec, Milan Soukup (C), Jan Puhlovský, Karel Kaňkovský, Lukáš Demke, Michal Kulha, Tomáš Pětioký.