„Je to paráda! Že budeme po sedmém kole první, to jsme nečekali ani ve snu. Ale kluci hrají opravdu dobře,“ hlásil Deníku nadšený prezident klubu Jiří Šubrt.

SK Goll Běloves
- FC Démoni Č. Lípa 0:3 (0:3)

Pátou výhru v sezoně vydolovala družina kouče Petra Janeckého v neděli v Náchodě, kde porazila 3:0 domácí SK Goll Běloves. „Kvůli onemocnění několika našich hráčů jsme nastoupili v hodně oslabené sestavě, což se samozřejmě na výkonu i výsledku projevilo,“ sdělil na webových stránkách náchodského klubu trenér Václav Přibyl.

Hosté si hned od úvodních minut vytvořili územní převahu, domácí celek se prakticky jen bránil, ale v 7. minutě poprvé kapituloval. Půlpán přihrál na střed hřiště Dušánkovi a ten podél brankáře Čejchana zamířil přesně k tyči. Tento gól Démonům ještě více psychicky pomohl a ve 12. minutě zvýšili na 2:0. Dušánek si vyměnil míč se Švecem, jenž se levačkou nemýlil.

Tři minuty nato to byl znovu Dušánek, kdo vydláždil gólovou cestičku tentokrát pro Michala Kulhu a ten Čejchana nekompromisně prostřelil. Náchodští se pak odhodlali ke snaze nepříjemný výsledek zkorigovat, měli sérii rohových kopů, jenže brankáře Michálka nepřekonali. A protože gól už nepadl ani ve druhém dějství, i když k tomu měli příležitosti zejména hosté, skončil duel výhrou České Lípy 3:0.

Démoni pak měli důvodů k radosti hned několik: poskočili na první příčku a podařilo se jim jako zatím jedinému mužstvu v letošním ročníku udržet v utkání čisté konto.

„Kluci se dostali do obrovské herní pohody. Není to ale jen tím, že se nám teď v soutěži daří. Máme totiž v kádru showmana Lukáše Dušánka. Ten se stará o dobrou náladu a pohodu v kabině, což je nesmírně důležité a hráčům to velice pomáhá,“ přiznal prezident Šubrt.

Fanoušky Démonů čeká v sobotu od 20 hodin pikantní zápas. Jejich miláčci se totiž utkají ve své hale s druhým týmem tabulky, kterým je CF Radobýl Litoměřice!

Branky: Dušánek Lukáš, Švec Martin, Kulha Michal. Rozhodčí: Petr Zdeněk, Schmeiser Kamil. Delegát: Bydžovský Zdeněk.
FC Démoni Česká Lípa: Michálek Marek - Zdich Václav, Půlpán Lukáš, Kulha Michal, Zelenka Michal, Švec Martin, Soukup Milan, Dušánek Lukáš, Dutka Jakub, Frnka Jan. Trenér Petr Janecký.