Utkání bude hodně dramatické i z toho důvodu, že také Brno čeká na první letošní body. „V pátek nás čeká bitva s Vlky, se kterými musíme bezpodmínečně vyhrát. Nic jiného neberu. Pevně věřím, že se nachystáme a budeme konečně produktivní v zakončení. To je to, co nás tíží. Pevně věřím, že to protrhneme a z šancí, které si vytvoříme, budeme skórovat. To je cíl k úspěchu,“ má jasno Karel Kruliš, kouč Démonů.

Tým z moravské metropole nepřijede na sever Čech v kompletním složení. Cíle má však jasné – urvat první body do tabulky nejvyšší futsalové soutěže. „V České Lípě se musíme pokusit překročit vlastní stín a pokusit se neprohrát. S velkým počtem zraněných hráčů základní sestavy, to bude ale velice složité. Ale zkusíme to,“ zdůraznil Michal Letzel, prezident klubu z Brna.

Během reprezentační pauzy českolipští futsalisté splnili roli favorita, když uspěli ve finále poháru LKFS. Tam přehráli 8:2 Liberecké Gazely, účastníka krajského přeboru. Démoni se tak radují z vítězství v krajské části poháru a postupu do celorepublikové části.

FC Démoni Česká Lípa - Liberecké Gazely 8:2 (3:2)

Branky: 4. Fichtner (Havrda), 6. Fichtner (Maur), 9. Fichtner (Maur), 21. Bialek (Maur), 24. Havrda (Fichtner), 24. Fichtner, 27. Havrda (Maur), 27. Rott – 2. Polívka (Zoul), 14. Štěpánek (Polívka).

Démoni: Kirov, Lecjaks – Fichtner, Rott, Klimt, Bialek, Havrda, Maur, Potoček, Demyanchuk.

Gazely: Zoul – Pokorný, Kordík, Henzl, Štěpánek, Drzymala, Sluťák, Švec, Moc, Abrahám, Polívka.

Rozhodčí: Michal Čurda, Jakub Zlatník