Tentokrát se vydali do dalekého Havlíčkova Brodu, aby se zde utkali s KF Boca Chotěboř, který byl dosud na průběžném čtvrtém místě tabulky. Démoni byli třetí, a proto se očekávalo zajímavé utkání, což se potvrdilo. Českolipští v dramatickém duelu zdolali domácí Bocu 6:5, přestože ještě ve 2. poločase prohrávali 2:4 a poskočili na první místo!

„Byly to nervy, ale kluci prokázali úžasnou bojovnost a nepříznivý stav otočili. Prostě paráda! Teď budeme čekat na úterní dohrávku mezi Hradcem Králové a Olympikem Mělník. Ať už tento zápas skončí jakkoliv, budeme po patnáctém kole nejhůře druzí,“ sdělil Českolipskému deníku prezident českolipského klubu Jiří Šubrt.

Chotěboř - Démoni Č. Lípa 5:6 (3:2)

Úvod patřil domácímu týmu, tvořil hru a Démoni se snažili držet jen krok, aby neinkasovali. Tak zněla i taktika, kterou trenér hostujícího mužstva pro začátek stanovil. Držet krok a počkat až co soupeř vymyslí.

Po úvodním pětiminutovém tlaku Chotěboře začali úřadovat na palubovce Démoni a vytvořili si několik gólových šancí, které ovšem neproměnili, a tak se skóre měnilo až v 11. minutě, kdy po přihrávce Stanislava Bejdy zakončoval nejlepší střelec Démonů Milan Soukup.

Hosté pak lehce polevili v tlaku, což se jim nevyplatilo. Ve 14. minutě srovnával po přihrávce Martina Doležala Martin Odvářka. Chotěboř pak přidala na aktivitě a hned o minutu později se dostala parádní trefou Martina Doležala do vedení 2:1, za chvíli Novotný zvýšil už na 3:1 a s Č. Lípou to vypadalo bledě. Naštěstí po necelé minutě hry vymyslel Michal Zelenka hezkou akci, na jejímž konci stál Lukáš Demke a ten se svojí levačkou málokdy mýlí 3:2.

Do druhého poločasu vstoupili lépe Démoni, ale po několika neproměněných akcích musel zákonitě přijít trest. Domácí Jiří Kratochvíl dal v 24. minutě zápasu na 4:2. Navíc se Démoni rychle vyfaulovali, a tak Chotěboř kopala celkem 3 velké penalty. Jenže Českolipští mají skvěle chytajícího brankáře Marka Michálka, jenž ani z jedné nekapituloval!

Ve 26. minutě snížil na 4:3 Milan Soukup, za čtyři minuty srovnal Karel Kaňkovský a domácí tým pořádně znervózněl. Z toho vyplynulo několik zbytečných faulů a tak se i Chotěboř vyfaulovala a došlo na první velkou penaltu v podání Milana Soukupa. Ten se v těchto situacích nemýlí, a tak se Démoni dostali do vedení 4:5.

Jenže rozhodčí byli asi proti tomu, aby si Českolipští odvezli body. Po faulu asi tak 1 metr od vápna byla k údivu hostujících nařízená malá penalta. K té se postavil Tomáš Hromádka a luxusní trefou srovnal na 5:5.

Démoni jsou ale opravdoví bojovníci. S remízou se po tak dlouhé cestě nechtěl nikdo z nich spokojit. Zvýšili na polovině domácích aktivitu a rychlou kombinací si vynutili další faul a tím pádem velkou penaltu. Opět Milan Soukup a opět gól. To běžela 37. minuta a Démoni vedli 5:6. Do konce zápasu zbývaly tři minuty. Česká Lípa si vzala time out, aby si trenér naordinoval taktiku na závěr.

Domácí začali hrát power play, jenže se jim nedařilo. Navíc se k míči dostal Stanislav Bejda, který svými zkušenostmi dokázal udržet míč na českolipských nohách, a tak se do konce utkání již nic nestalo, tudíž si Démoni vezou do České Lípy cenné tři body. V následujícím 16. kole se „démonský“ celek představí na domácí palubovce v sobotu 11. února od 20 hodin, kdy přivítá poslední Arsenal Benešov.

Právě tento tým porazil v minulém dějství mužstvo F. A. Zole Č. Lípa 5:2. Kvůli tomu budou chtít „Fazole“ porážku zcela určitě napravit tento pátek od 20 hodin proti SK Goll Běloves Náchod, který podlehl 5:6 Turnovu.

Branky: Martin Odvářka, Martin Doležal, Tomáš Novotný, Jiří Kratochvíl, Tomáš Hromádka Milan Soukup 4, Lukáš Demke, Karel Kaňkovský. Rozhodčí: Petr Zdeněk, Bělovský Jan.
Démoni: Marek Michálek, Václav Zdich, Jakub Dutka, Stanislav Bejda, Michal Zelenka, Milan Soukup, Martin Švec, Jan Frnka, Karel Kaňkovský, Lukáš Demke.
Chotěboř: Tomáš Benc, Tomáš Hromádka, Michal Čapek, Dušan Čapek, Tomáš Novotný, Martin Odvářka, Pavel Klimeš, Radek Odvářka, Martin Doležal, Jiří Kratochvíl.

Druhá liga futsalu.