Ve třetím kole futsalové Divize A (třetí nejvyšší soutěž v ČR) přivítal celek FC Démoni Č. Lípa v novoborské sportovní hale první celek průběžné tabulky PK Třebusice, který v minulé sezoně obsadil celkové druhé místo. Tento šlágr kola si nenechalo ujít víc jak 120 diváků, kteří po utkání odcházeli nadmíru spokojeni. Démoni zvítězili přesvědčivě 9:3 a bez ztráty body jsou v čele tabulky!

Démoni Č. Lípa – PK Třebusice 9:3 (4:0)

„Je jen škoda, že zatím nemáme halu v České Lípě, protože návštěvnost by určitě byla dvojnásobná,“ zdůraznil Jiří Šubrt, prezident českolipského klubu.

Domácí v prvním poločase eliminovali soupeřovu snahu a díky vlastní aktivitě a přesné koncovce odcházeli po první půli do šaten s nadějným skóre 4:0. ,,Před takovouhle diváckou kulisou se to hraje samo, a když navíc máme za sebou oporu v dalším skvělém brankáři, pak není problém,“ shodli se českolipští hráči před začátkem druhého poločasu.

„Gólman Marek Michálek je po operaci slepého střeva, proto jsem dal důvěru Honzovi Frnkovi, který je jedničkou našeho béčka. On totiž jezdí na všechny zápasy áčka jako náhradní brankář, jeho výkony jsou perfektní a v dnešním zápase to opět potvrdil,“ těšilo trenéra Petra Janeckého.

Hosté se ve druhém dějství snažili měnit systém své hry, dokonce několikrát v průběhu druhého poločasu zkoušeli power play, ale marně.

„Ke konci druhého poločasu jsem hledal slova, jak naše hráče pochválím. Diváci to udělali za mě. Minutu před závěrečnou sirénou celá tribuna povstala a odměňovala hráče neustálým potleskem až do konce utkání. V životě jsem neviděl na futsale standing ovation (potlesk vstoje – pozn. autora). Myslím si, že pokud se nestane něco nepředvídatelného, bude tato sezona opravdu dobrá,“ netajil radost prezident Šubrt.

Druhý zástupce z Českolipska, mužstvo F.A. Zole Č. Lípa, ve 3. kole podlehl na palubovce SC Veltěž těsně 4:5 (branky Č. Lípy: Šídlo Josef 2, Fojtů Radim, Brož Zdeněk), v tabulce je se třemi body osmý a právě už dnes večer v N. Boru vyzve 1. DFC Slaný.

FC Démoni Č. Lípa nastoupí v neděli od 18.15 hodin v Libouchci proti Bílému Baletu z Děčína.

Branky: Dutka Jakub 4, Švec Martin 2, Půlpán Lukáš, Zdich Václav, Sysel Jan - Hink Jaroslav 2, Suk Petr. Rozhodčí: German Robert, Řeháček Lubomír. Delegát Milner Michal ŽK: 0:1. Diváků: 120.
Sestava FC Démoni Č. Lípa: Frnka Jan – Zelenka Michal, Rameš David, Dutka Jakub, Zdich Václav, Půlpán Lukáš, Dušánek Lukáš, Sysel Jan, Paleček Martin, Švec Martin.Trenér P. Janecký.