Když vám dnes odpoledne hodinky ukazovaly čas 14:44, tak vězte, že právě v tuhle dobu se na svoji další misi vydali futsalisté českolipského klubu FC Démoni. Vlakem vyrazili z pražského hlavního nádraží.

Cíl jejich cesty? Ostrava! Přesněji řečeno sportovní hala VŠB ve Studentské ulici, kde svá domácí utkání hraje nováček 1. Futsal ligy AC Gamaspol Jeseník.

„Na štreku dlouhou skoro čtyři sta kilometrů jsme zvolili ten nejjednodušší dopravní prostředek, tedy po kolejích,“ usmívá se českolipský trenér Karel Kruliš.

On, stejně jako prezident klubu Jiří Šubrt a samozřejmě hráči, dorazí do severomoravské metropole krátce po osmnácté hodině, aby od té 20. začali urputně bojovat v rámci 5. kola soutěže o cenné body do prvoligové tabulky.

„Soupeře příliš neznáme, takže uvidíme, s čím na nás vyrukuje. My se ale budeme spoléhat pouze sami na sebe. Víme, kde je naše síla, se kterou budeme chtít domácí celek přetlačit,“ zdůrazňuje před odjezdem kouč Kruliš.

V sestavě Démonů bude chybět zraněný Tomáš Kotek, Viktor Žampa je pracovně zaneprázdněný a kapitán Stanislav Bejda odletěl v pozici trenéra s českou reprezentací malého fotbalu do Tuniska, kde se národní výběr ve dnech 6. 15. října zúčastní světového šampionátu (WMF World Cup 2017).

Jeseník má na svém kontě tři body, které vydoloval hned v prvním duelu doma nad Olympikem Mělník (3:1), poté prohrál 1:5 s domácí Chrudimí, nestačil na Teplice (1:3) a před týdnem utrpěl prohru 2:7 v Plzni, i když je nutné dodat, že hosté v tomto velice nervózním a až hektickém utkání dvakrát vedli.

„V poločase jsme určitě pomýšleli na lepší výsledek, takže po konci utkání je to určitě zklamaní,“ nechal se slyšet jesenický hráč Jiří Mráz.

Českolipští mají o jeden bod méně, přestože před minulým duelem proti Třinci věřili ve vítězství. Byla z toho však „jen“ remíza 3:3.

„Utekl nám začátek. Kvalitní soupeř se brzy ujal vedení, a i když jsme vyrovnali na 1:1, tak stejně jsme museli dohánět dvougólové manko. Ale nakonec kluci naprosto zaslouženě srovnali, což beru velice pozitivně, protože jsme ukázali vnitřní sílu našeho týmu,“ vrátil se k minulému mači českolipský kormidelník a k tomu dnešnímu poznamenal: „Z Ostravy přijedeme vlakem až v sobotu ráno někdy po šesté hodině. A všichni pevně věříme, že se z takové dálky bez bodů nevrátíme.“