Démoni zabrali, porazili Kadaň

Nový Bor /FOTOGALERIE/ – Jediný českolipský zástupce v divizní soutěži futsalu, FC Démoni Česká Lípa, konečně vyhrál, když na palubovce v Novém Boru porazil celek Betisu Kadaň vysoko 5:1 a v tabulce poskočil na desátou příčku.

4.3.2010

Šverma pomohl k výhře Démonů jednou brankou. Foto: Deník/Jaroslav Marek

Velikou radost ze tří bodů měl hlavní kouč Miroslav Štainer. „Jsem velmi spokojen a věřím, že nám forma vydrží i do zbývajících zápasů základní části soutěže,“ sdělil Deníku trenér.

Domácí šli do vedení od 13. minuty. Autorem důležitého gólu byl Jakub Dutka. „Bylo to vlastně poděkování svým spoluhráčům a trenérovi, který mi dal opět po delší době důvěru, a jsem opravdu rád, že jsem se mu aspoň takhle odvděčil,“ řekl po zápase střelec první branky. Českolipští pokračovali v ofenzivní hře a za tři minuty zvýšil na 2:0 Šverma.

„Jenže poslední čtyři minuty před půlí jsme začali hrát až příliš lehkovážně a soupeř nás začal přehrávat, vytvořili si i nebezpečné šance, naštěstí bez gólového efektu,“ přiznal Štainer, jenž o pauze burcoval hráče, že ve výkonu nesmí polevit. Ti jej poslechli a po sedmi minutách znovu udeřili: Sysel ideálně našel Švermu a bylo to 3:0. Ten samý futsalista si pak ve 30. minutě připsal hattrick a Démoni vedli o čtyři góly – 4:0.

Za tohoto stavu se Kadaň rozhodla hrát vabank – bez gólmana s jedním hráčem v poli navíc, ale převaha se jí nevyplatila, neboť špatnou rozehrávku zachytil Soukup, který střelou do prázdné svatyně zvýšil na pohodových 5:0. Hosté se v přečíslení dočkali čestného úspěchu až v samém závěru zápasu, neboť všechny jejich pokusy zlikvidoval výtečný brankář Michálek.

Démoni Č. Lípa – Betis Kadaň 5:1 (2:0)

Branky: Šverma Martin 3, Dutka Jakub, Soukup Milan - Švestka Jiří. Rozhodčí: Nagy Zdeněk, Zlatník Jakub. Delegát: Poppr Zbyněk. ŽK: Michálek Marek - Pálinkáš Robert, Mezera Jaroslav, Kiliján Jakub, Salač Ladislav. ČK: 0:1 (Mezera Jaroslav).
Sestava Č. Lípy: Michálek – Dutka, Zdich, Treutner, Kaňkovský Kamil, Harašta – Zelenka, Soukup, Sysel, Šverma, Nevrlý.

O vítěznou radost se podělil kapitán Kamil Kaňkovský: „Všichni jsme byli strašně moc odhodlaní tento zápas vyhrát, a vrátit tak Kadani příkoří, jež jsme zažili na její palubovce. Musím proto poděkovat všem klukům za obětavý výkon a samozřejmě i našim věrným fandům, kteří nás hnali za důležitou výhrou,“ prohlásil českolipský kapitán.

Už tento pátek sehraje Česká Lípa další důležité střetnutí. Od 21 hodin ve sportovní hale v Krásném Březně nastoupí proti děčínskému Bílému Baletu, aktuálně poslednímu celku divizní tabulky.

4.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vizualizace průtahu. Projekt by významně pomohl snížit dopravní zatížení centra města. Část obyvatel Mimoně ale záměr odmítá.

Občané Mimoně dali v referendu průtahu městem jasné NE

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Kolaps hráčů FBC ve třetí třetině způsobil debakl

Praha – Dvě třetiny nedělního zápasu v rámci 9. kola florbalové Tipsport Superligy drželi hráči České Lípy s jedním z dalších favoritů nejvyšší mužské soutěže nadějný výsledek.