Grémium klubů 1. futsalové ligy rozhodlo v sídle FAČR o rozlosování nadcházejícího ročníku, který bude zahájen úvodním kolem 9. září. Do nejvyšší soutěže se po letech vrací Hodonín. Jen klub bude jiný, někdejší Bulldogs nahradí Tango, které se do Hodonína přestěhovalo z Brna a soupeřem mu bude Česká Lípa.

Je to paradox, ale českolipští Démoni se už podruhé za sebou představí v Chance futsal lize díky tomu, že zanikl některý z klubů, tentokrát Rádio Krokodýl Brno.

Vloni v září na poslední chvíli oznámily odchod z futsalové mapy Teplice a doslova za pět minut dvanáct se za ně hledal náhradník. Nabídku zahrát si nejvyšší futsalovou soutěž nejprve odmítl Jeseník kvůli nevyhovující hale, a tak tuto šanci využili Démoni.

Tým trenéra Karla Kruliše nasbíral během uplynulé sezony jedenáct bodů a skončil v tabulce předposlední, což by podle pravidel znamenalo sestup do druhé ligy. Komise futsalu na svém zasedání ovšem potvrdila převedení práv klubu Rádio Krokodýl Brno na klub FC Démoni Česká Lípa, jinými slovy byla převedena práva na účast v soutěžích včetně hráčské základny na tým FC Démoni Česká Lípa.

„Jednání s Krokodýlem bylo velice rychlé a hlavně když se sejdou lidi, kteří vědí, co chtějí, tak je vše o dost snazší," uvedl pro web ceskyfutsal.cz kouč Démonů Karel Kruliš.

Jaké tedy budou cíle v nadcházejícím ročníku? „Cíle jsou jasné, a to udržení první ligy a dovést do týmu jednoho až dva kvalitní futsalisty. Máme mladé mužstvo, ale potřebujeme k němu zkušenost," řekl Kruliš.

Jiří Šubrt, prezident českolipského FC Démoni, včera pro Deník uvedl, že klub stojí před novou výzvou. „V loňském roce, kdy jsme obdrželi nabídku, že můžeme zůstat v první lize týden před před zahájením soutěže, bylo sestavování kádru hodně hektické a opravdu až na poslední chvíli," připomněl Šubrt a zdůraznil: „Letos ale je situace jiná. Získali jsme práva na převod soutěží s brněnským Krokodýlem a licenci pro první ligu již na konci května, takže máme relativně dostatek času na to, abychom přes léto sestavili adekvátní kádr pro nejvyšší futsalovou soutěž v republice."

Konkrétní jména, jež by mohla Démony posílit, nechtěl prezident Jiří Šubrt blíže specifikovat.

První liga ještě nemá oficiálně potvrzený název, je však pravděpodobné, že hlavním partnerem opět bude sázková společnost Chance.

Oficiální termíny budou známé v průběhu července, do té doby mají kluby čas upřesnit konkrétní termíny utkání.

Úvodní kola 1. ligy

1. kolo (9. 9. 2016):
Sparta Praha - Gardenline Litoměřice, SKP Třinec - Benago Zruč nad Sázavou, Slavia Praha - Mados Hradec Králové, Helas Brno - Interobal Plzeň, Tango Hodonín - Démoni Česká Lípa, Nejzbach Vysoké Mýto - ERA-PACK Chrudim.

2. kolo (16. 9. 2016):
Gardenline Litoměřice - ERA-PACK Chrudim, Démoni Česká Lípa - Nejzbach Vysoké Mýto, Interobal Plzeň - Tango Hodonín, Mados Hradec Králové - Helas Brno, Benago Zruč nad Sázavou - Slavia Praha, Sparta Praha - SKP Třinec.

Radek Valenta, Michal Šandor