Naopak druhý zástupce našeho okresu, F. A. Zole Č. Lípa nestačil na domácí FC Brandýsek, jemuž podlehl 1:5.

Démoni Č. Lípa – Celtic Kladno 13:6 (4:1)

Démoni vstoupili do nové sezony celkem odvážně. Ze základního kádru A– mužstva chybělo v úvodním střetnutí hned šest hráčů, takže nový trenér Petr Janecký, který po loňské sezoně vystřídal na lavičce Miroslava Štainera, neměl jednoduchou pozici a musel kádr doplnit o hráče z B a C týmu.

„Byla to na úvod nezáviděníhodná situace, zvláště když víte, že váš soupeř už si vyzkoušel i druhou futsalovou ligu,“ poznamenal prezident českolipského klubu Jiří Šubrt.

Domácí taktika pro první poločas zněla: soupeře si okouknout, k ničemu ho nepustit, čekat na jeho chyby a gólově je potrestat. „To taky bylo splněno do puntíku, za což hráče chválím. Soupeř hrál velice tvrdě a pro nás to znamenalo výhodu v podobě zahrávání hned pěti pokutových kopů, které jsme ovšem neproměnili. Ale takticky jsme první poločas zvládli a zaslouženě ho vyhráli 4:1,“ doplnil Šubrt.

Ve druhé části střetnutí domácí Démoni soupeře jasně přehrávali, dařila se jim koncovka a díky disciplíně při dodržování taktických pokynů od trenéra Janeckého dotáhli zápas do vítězného konce. „Myslím si, že konečný výsledek 13:6 je pěkným vstupem do sezony,“ těšilo prezidenta klubu Jiřího Šubrta.

V dalším kole, které se hraje v neděli 17. října od 17.15 hodin v Mladé Boleslavi, nastoupí svěřenci kouče Janeckého proti domácímu FC Malibu.

Branky: Švec 6, Zelenka Michal 3, Dušánek Lukál, Rameš David, Sysel Jan - Rác 3, Vašák 2, Nachtigal 1.
Sestava vítězů: Frnka Jan - brankář, Zelenka Michal , Rameš David, Půlpán Lukáš, Dušánek Lukáš, Švec Martin, Dutka Jakub, Sysel Jan, Paleček Martin, Antoš David. Trenér: Petr Janecký.

FC Brandýsek – F. A. Zole Č. Lípa 5:1 (3:1)

Branky: Čížek David 2, Grubner Jan, Kroc Lukáš, Tesař Tomáš - Šídlo Josef; Rozhodčí: Kudrna Ladislav, Lasch Jiří.