Stejně jako na startu loňského ročníku dokázala Česká Lípa uzmout favoritovi s řadou Brazilců v kádru dva body.

Litoměřičtí, vědomi si, že na svého soupeře zrovna dvakrát neumí, vstoupili do utkání rozvážně, první poločas tak nabídl pouze jediný gól. Krátce před koncem úvodní dvacetiminutovky se trefila letní posila Hrubý po přihrávce Douglase.

Démoni Česká Lípa – Litoměřice 2:2 (0:1)

Druhý poločas už přinesl více vzruchu, domácí fanoušky zvedla ze sedaček 34. minuta, kdy našel Havrda z přímého kopu na zadní tyči Rotta, pro nějž už nebyl problém uklidit míč do odkryté branky. Litoměřičtí se  nehodlali smířit s bodem, už za dvě minuty vrátil Zelenobílým náskok Fabricio, kterého našel Šarközy.

Démoni si však přichystali ještě jednu odpověď. V závěrečných minutách sáhli ke hře bez brankáře, kterou krátce před koncem zúročili. Kotek našel z rohu hřiště před brankou Fichtnera, jenž se položil do voleje a srovnal na konečných 2:2.

„Power play jsme trénovali, protože jsme věděli, že i Litoměřice jsou v ní silné. Nacvičená akce nám nakonec přinesla bod,“ liboval si trenér domácích Karel Kruliš. „Kdyby nám přálo  více štěstí, mohli jsme mít  tři body, jsme ale pokorní a s bodem proti tak silnému týmu, jakým jsou Litoměřice, jsme spokojení.“

Českolipští se klíčem k úspěchu inspirovali v přípravě. „S Gardenline jsme hráli, věděli jsme, že hru moc měnit nebudou, proto jsme tušili, na co se máme zaměřit,“ přiznal Kruliš. Pro jeho celek zůstává primárním cílem záchrana, ačkoliv se chtějí poprat o play-off.

Branky: 34. Rott (Havrda), 40. Fichtner (Kotek) – 19. Hrubý (Douglas), 36. Fabricio (Šarkozy).
Česká Lípa: Kirov, Sochůrek – Švec, Šafář, Bažant, Kubelka, Fichtner, Havrda, Rott, Havlásek, Kotek.
Litoměřice: Kubíček, Vavrek, Marek – Rodrigo, Záruba, Fabricio, Krok, Hrubý, Jíráský, Slepčík, Rafael, Douglas, Šarkozy.