Liberci se v nové sezoně zatím nevede úplně podle představ, Zlej sen vytěžil z osmi zápasů jen šest bodů. Mužstvo hned v prvním kole uspělo nad tápajícím Mělníkem a druhou výhru přidalo ve třetím kole nad Hodonínem. Od té doby Liberec nebodoval, na vítězství čeká už pět kol, padl s Vysokým Mýtem i s Českými Budějovicemi. Naposledy nestačil na Teplice, prohrál 1:7.

Česká Lípa naopak půjde do derby posilněná o vydřenou výhru nad Českými Budějovicemi, Démoni budou bojovat o čtvrtý triumf v sezoně. Týmu patří s deseti body šestá příčka tabulky.

„My se na zápas s Libercem hodně těšíme. Tyhle zápasy jsou specifické a emotivnější, je to prostě velké derby,“ řekl o nedělním utkání českolipský trenér Karel Kruliš, který v týdnu i mimo palubovku poznal, jak Démoni drží při sobě: „V úterý jsme neměli trénink, protože měl brankář Kirov bouračku. Nebylo to příjemné, nešlo ovšem o nic vážného. Milen je v pořádku, byli jsme u toho. Ukázalo se ale, jak držíme pohromadě, pomohli jsme. Věřím, že se stejně týmově budeme prezentovat i v Liberci.“

V nejvyšší soutěži se oba celky potkaly už v minulé sezoně. V prvním vzájemném souboji slavil Liberec (7:3), druhou bitvu ovládla Česká Lípa (2:1). Kdo uspěje tentokrát? Nedělní bitva startuje v 19.30.