Rally, Rallycross, Autokros i rally veteránů v podání skutečných mistrů volantu. To vše uvidí již tuto sobotu návštěvníci autodromu v Sosnové u České Lípy během Setkání mistrů 2008, které se zde už posedmé koná jako rozloučení s motoristickou sezonou.
„Do závodů se přihlásilo celkem 48 jezdců v deseti kategoriích, a tak se mohou diváci těšit na skutečně zajímavou podívanou,“ uvedl Jindřich Lasík z tiskového střediska autodromu.

Největší účast je pochopitelně v kategorii Rally, kde proti dvanácti vozům Mitsubishi Lancer budou bojovat Fiat Grande Punto Abarth polského jezdce Grzegorze Grzyba a Subaru Impreza WRX STi Daniela Běhálka.
Přihlášena je kompletní domácí špička v čele s mistrem republiky Romanem Krestou, vicemistrem Václavem Pechem a stříbrným Pavlem Valouškem. Chybět nebude ani Karel Trojan nebo otec a syn Josef a Martin Semerádové.

Čtyři jezdci se utkají v kategorii Rally A6, kde bude upřena pozornost na druhého a třetího z mistrovství republiky – Jana Šlehofera s Fiatem Punto a Antonína Tlusťáka s Citroënem C2 1600.

Stejný počet jezdců pojede ve skupině historických vozidel, v nichž můžeme očekávat atraktivní souboje mezi Lubomírem Tenklem s BMW M3 a Zdeňkem Tichým s Opelem Kadett GT/E. Zapomenout nesmíme ani na Emila Trinera se Škodou 130 RS, který vždy dokáže potěšit milovníky rychlých kol.

Specialisté na rallycross se představí ve čtyřech kategoriích – D1, D1A, D2 a Cup 2008. V nejsilnější divizi pojede Pavel Koutný s Fordem Fiesta proti Otovi Výbornému s Mitsubishi Lancer a Peteru Ramlerovi, který se Seatem Leon 4x4 vybojoval mistrovský titul ČR.

Zajímavé bude rovněž srovnání pěti identických vozů Škoda Fabia Cup, kde uvidí diváci mj. opět Pavla Koutného, ale také Marka Zemana nebo slovenského soutěžního jezdce Igora Drotára. Naproti tomu Divize 2 bude takovým malým evropským šampionátem, protože o vítězství budou bojovat tři nejrychlejší jezdci z letošního mistrovství Evropy – Tomáš Kotek, Roman Častoral a Ondřej Smetana.

Deset jezdců se představí v autokrosových speciálech, které dokáží každoročně na sosnovském okruhu nadchnout diváky, zvláště když je řídí ostřílení piloti, Jaroslav Hošek, Petr Bartoš, Roman Keřka nebo třeba Vít Nosálek. Kompletní startovní listinu najdete v příloze Tiskové informace.
Sedmý ročník Global Assistance Setkání mistrů začne v sobotu 8. listopadu v půl desáté dopoledne rozjížďkami. Finálové jízdy všech kategorií jsou pak na programu od půl druhé odpoledne.

Setkáním mistrů končí na autodromu sportovní část roku. Žádné prázdniny však pracovníky autodromu nečekají. Kromě tradičních aktivit jako je škola smyku či pořádání firemních akcí se zde už nyní připravují na příští rok.

„V současné době probíhá příprava motoristického kalendáře na příští sezonu, ve kterém má pevné místo jediný závod na území ČR ze seriálu ME v Rallycrossu. V příštím roce se bude jednat o poslední, tedy nejzajímavější závod seriálu, ve kterém se může rozhodovat o titulech mistrů Evropy,“ uvedl ředitel Autodromu Pavel Dušánek.