Florbalisty České Lípy čeká už druhý víkend, ve kterém odehrají dva zápasy. Před týdnem nastoupili proti Bohemians a Královským Vinohradům. Z tohoto dvojzápasu získal tým Davida Derky tři body, Vinohrady porazil 11:5. „Bylo dobré, že někteří hráči, od kterých nám v poslední době chyběly body, hráli minulý víkend dobře a mohli by se chytit,“ sdělil kouč David Derka a pokračoval. „Jardovi Eklovi prospělo, že šel do jiné formace, Kuba Jirsa dal dva góly. Právě tato dvojice patří k hráčům, kteří body potřebují, protože se jim zatím tolik nedařilo. Věřím, že jim to prospělo,“ ohlédl se za odehranými zápasy.


V sobotu od 18 nastoupí FBC Česká Lípa ve sportovní hale Jižní Město proti Chodovu. „ Chodov v posledním zápase s Boleslaví ukázal, že umí hrát kvalitní florbal. Letos jsme s nimi už hráli. V prvním kole jsme prohráli 4:6, ale dokázali jsme soupeře potrápit. O totéž se pokusíme i u nich v aréně,“ předpovídá před utkáním Derka. Lípa naposledy vyhrála nad Chodovem v ligovém zápase v lednu 2019, výhru 8:7 po nájezdech zařídil Štěpán Slaný.

V neděli nastoupí FBC od 16 hodin v domácím prostředí proti Ostravě. „Vím, že Ostrava má kvalitní tým a dobrého brankáře. Uvidíme, v jakém přijedou rozpoložení, čeká je dlouhá cesta,“ poznamenal českolipský kouč.  Poslední dva vzájemné zápasy s Ostravou dokázali hráči České Lípy vyhrát. V říjnu loňského roku se radovali z výhry 12:7 a v prosinci na půdě soupeře vybojovali body za výhru 7:5.


Před víkendovými zápasy jsou florbalisté České Lípy v tabulce Livesport Superligy na desáté pozici s 6 body. Chodov je třetí s 16 body, Ostrava je pátá a má na svém kontě 14 bodů. Českolipští vstupují do těžkého dvojzápasů s touhou bojovat o každý bod. „Očekávám, že se popereme o body. Oba naši soupeři jsou kvalitní, což dokládá jejich postavení v tabulce. Chodov v posledním zápase s Mladou Boleslaví ukázal, že umí hrát kvalitní florbal. Do víkendu jdeme s pokorou, musíme předvést dobrý výkon, a pak teprve pomýšlet na body,“ uzavřel trenér České Lípy David Derka.

Fotbalista PetrLupoměský
V Liberci jsem i díky Lokotce, říká mladý fotbalista Petr Lupoměský