Na čtrnácti kurtech v Doksech a Starých Splavech začíná v pátek jednodenní kvalifikací prestižní celostátní tenisový turnaj mužů a žen Terry cup, který má nejvyšší žebříčkovou kategorii A.

Od soboty do pondělí se v hlavních soutěžích představí 64 mužů a 48 žen, což je nejvyšší letošní účast na tuzemském turnaji v Česku! K favoritům dvouhry mužů patří i turnajový ředitel Lukáš Vojtěchovský z Doks, jinak ligový hráč LTK Liberec.

K obsazení letošního ročníku turnaje, který je součástí oblíbené série Optim Tour Vojtěchovský prozradil: „Mezi nasazenými nebudou chybět ani Štěpán Kohout z pražské Sparty, třicátý hráč českého žebříčku, tenisté z pražské Štvanice, bývalý dorostenecký mistr republiky Kameník a Adamčík, Kočíb z Aritmy Praha, Tomiška z Pardubic.“

Představí se 25 hráčů z první stovky českého mužského žebříčku. Do turnaje žen se přihlásila letošní mistryně České republiky z Ústí nad Orlicí Zuzana Skočdopolová – Zálabská, tenistka s mezinárodními zkušenostmi. Dvojkou bude plzeňská Hana Birnerová, členka mistrovského týmu německé bundesligy.

Trojkou bude vítězka posledního turnaje série Optim Tour v Káraném u Prahy Niedermayerová z Brna. „Náš turnaj je po republikovém šampionátu druhým nejlépe obsazeným tuzemským podnikem na antuce,“ dodal ředitel a hráč v jedné osobě Vojtěchovský.

Na své si tak u Máchova jezera přijdou v příštích dnech i fanoušci sportu, který je pouze bílý už jen ve Wimbledonu.

Autor: Jaroslav Přibyl