Jedná se o již 3. ročník, který připravili členové občanského sdružení Tour de Ralsko. Obě akce proběhly v tomto na události nejnabitějším víkendu podle očekávání velmi dobře.
V Mimoni byla akce poněkud klidnější, zúčastnilo se jí pouze 18 hráčů a dokonce byl i malý, ale teplý deštíček. Plážový volejbal se hrál systémem 2 skupin, z nichž se postupovalo rovnou do semifinále. Kromě místních obyvatel se jí zúčastnili i zaměstnanci českolipské firmy DPA s. r. o, kteří byli zároveň generálním partnerem akce, ale např. i liberecký pár Kusko-Janeček, kteří akci jednoznačně vyhráli. Mimoň reprezentoval např. pár Vanický - Vanický.
Turnaj ve stolním tenise vyhrál Mimoňák Ryvola. Mimoňská pobočka GENERALI připravila pro děti stánek s doprovodným programem. Akce trvala v sobotu téměř celý den a účastníci si libovali i kvalitu vody mimoňského koupaliště. Reportáž z akce přinese i místní televize na www.mitel-tv.cz a www.mimon.cz.
V Doksech se den nato připravila stejná akce s tím rozdílem, že byla masovějšího charakteru, hrálo se na více hřištích, ve větším teple a petanque nahradila disciplína plážový fotbal. Pavoukem, který se hrál na 2 porážky (opravný) se bez chyby prodral mimoňský pár Krejčí- Sajmon. Akce se mohli zúčastnit i zrovna příchozí kolemjdoucí návštěvníci pláže, což byla např. mládež z Mladé Boleslavi, která triumfovala v plážovém fotbale. Účastníci akce mohli využít v rámci startovného vstupu na pláž zdarma, pití, slevy na jídlo do stánků, ale dokonce zdarma testovací jízdu vozem HONDA CR-V, kterou připravila HONDA Česká Lípa. O odpad se postarala firma COMPAG. Dalšími významnými partnery byli VARTA, HERVIS SPORTS, ČMSS, OVB, SPORTGAMES, RCL, Český rozhlas Sever a další, kterým tímto organizátoři ještě jednou děkují.
Fotky a oficiální výsledky z akcí budou k mání nejpozději 15.7. na www.tourderalsko.cz.
Příznivci tohoto klání se mohou těšit na následující víkend, kdy je Beach Action Serie zavede na koupaliště do Dubice, a to v sobotu 5. července od 10 hodin. Startovné činí 99 Kč na osobu.
Všechny tyto turnaje jsou rekreačního charakteru, tak do toho! Když se vydaří počasí, není lépe strávený den než sportem u vody. Bližší informace a přihlášky na tel. čísle 723 947 206 a e–mailu: info@tourderalsko.cz.

Výsledky z Doks

Pláž. volejbal: 1. Oskar, Sajmon (Mimoň), 2. Majerčák, Bodnár (DPA Č. Lípa), 3. Hrádek, Rybák (DPA Č. Lípa), 4. Frei, Farářová (Mimoň), 5. Lessage, Moučka (DPA Č. Lípa), 6. Ledvinky (V. Grunov), 7.- 8. Ryvola, Vachek (Mimoň), Spilka, Zvonek.
Stolní tenis: 1. Frei (Mimoň), 2. Ryvola (Mimoň), 3. Honza Paluska (Doksy), 4. Z. Ledvinová (V. Grunov), 5.-8. Lessage, Hrádek (oba DPA Č. Lípa), Bureš (Heřmanice), Slovák (Česká Lípa), 9.-16. Frolíik (Liberec), Moučka (DPA ČL), Kopřiva, Kubelka (Ml. Bol.), Vachek (Praha), Majerčák (DPA ČL), Zvonek, Spilka, 17.-23. Frolíiková (LBC), Šatava (Doksy), Kopřivová, Žídková (Ml. Bol.), Rybák, Bodnár (oba DPA ČL).
Plážový fotbal: 1. Joga Bonito (Frolík, Bureš, Sajmon, Krejčí), 2. Pajdové (Žambera, Lukáš, Soumarová, Černý), 3. DPA (Majerčák, Bodnár, Rybák, Moučka, Lessage), 4.-6. Spilka, Zvonek, Ryvola, Vachek, Ledvinová Z. a L., Paluska, Slovák,Šatava, Novotná, Frei, Farářová, Kopřiva, Kubelka, Žídková, Kubelková.