Mužskou část víkendového klání plážových volejbalistů v Doksech ovládli Jan Dumek s Přemyslem Kubalou. Ve finále třetího turnaje prestižní série Sony Ericsson Cupu se před nimi museli sklonit i bratři Benešové.
Finálový duel byl vyrovnaný do konce druhého setu. V tiebreaku bratrům Benešům už docházely síly. Na jejich konto navíc přišlo příliš mnoho nevynucených chyb, a tak se stala závěrečná sada poměrně snadnou kořistí Kubaly s Dumkem.
Nejmladší z finálové čtveřice Jan Dumek měl podle svých slov před utkáním respekt. Bratry Beneše totiž ještě nikdy nedokázal porazit. Ti také s oblibou podávali právě na něj. Dumek ale ukázal, že hra v poli je jeho silnou stránkou. A nejen příjem servisu byl z jeho strany spolehlivý. Tělesné dispozice mu dovolují i rychlý pohyb za zdánlivě ztracenými míči, které obětavě dobíhal. On a jeho partner si rovněž vybrali jednoho z protihráčů, na kterého směřovali většinu podání a smečů. Byl jím Josef, starší z dvojice Benešů. Na Josefa Beneše totiž asi nejvíce ze zúčastněných dolehla únava z náročných víkendových zápasů na rozpáleném písku. Navíc se k únavě přidal i mírně natažený sval na noze.
První set měli bratři nicméně ještě pod kontrolou. Rozhodující náskok začali budovat od stavu 11:10, kdy vystupňovali tlak na menšího z dvojice soupeřů, Jana Dumka. Druhá sada byla o poznání vyrovnanější. Sám Josef Beneš označil závěr setu, kdy se hráči tahali o každý míč, za rozhodující. Trocha štěstí se nakonec přiklonila více na stranu Dumka s Kubalou (23:21) a o vítězi musela rozhodnout až třetí zkrácená hra. V té už Dumek s Kubalou jasně dominovali. Rozhodující byla jak únava bratrské dvojice, tak jejich nepřesnost v zakončení, která z únavy nejspíš pramenila. Petr a Josef Benešové udělali v průběhu 3. setu šest nevynucených chyb.
Příští a poslední ze čtveřice turnajů Sony Ericsson Cupu se uskuteční v Brně od 31. 7. do 3. 8.
Semifinále: Dumek, Kubala – Weiss, Tichý 2:0 (19, 14); P. Beneš, J. Beneš – Bíza, Svoboda 2:1 (-18, 16, 8).
O 3. místo: Weiss, Tichý – Bíza, Svoboda 2:0 (15, ?).
Finále: Jan Dumek, Přemysl Kubala – Petr Beneš, Josef Beneš 2:1 (-16, 21, 10).