V nesympatické hale v Krupce je čekaly celky Chomutova a Ústí nad Labem.

FBC PD DĚDEK ČESKÁ LÍPA - FBC 98
CHOMUTOV 7:6 (1:0, 3:3, 3:3)

Ve velmi bojovném duelu, kterému čemuž jistě napomohly menší rozměry krupské haly a její neflorbalový povrch, měli v první polovině utkání navrch borci v českolipském dresu. Byla to především první formace složená z hráčů, kteří pravidelně nastupují v juniorské extralize a právě ti byli podepsání u všech gólových zápisů.

V první třetině však padla jen jedna branka, Dominik Jansa protrhl, po spolupráci s reprezentantem Machem, bezbrankový stav až ve dvanácté minutě a poslal FBC do vedení.

Ve druhé třetině pokračoval optický tlak České Lípy, ten potvrdil slepenými brankami Ondřej Mach a v páté minutě byla Česká Lípa již ve tříbrankovém náskoku. Nebyla by to ovšem Česká Lípa, která se nechala ukolébat, začala chybovat v aktivní hře a Chomutov téměř zadarmo trestal okénka v českolipské hře. Během šesti minut svítil po brankách Jäschkeho, Krajníka a Selingera stav 3:3 a začínalo se téměř od začátku.

Poslední slovo ve druhé třetině si ovšem vzala Česká Lípa, zahraným signálem potrestala vyloučení Bejčka a do šaten se tak šlo za jednobrankového vedení modrobílých barev. Na začátku třetí třetiny dal Chomutov školáckými fauly možnost zahrát přesilovou hru 5 na 3, ačkoliv souhra na špatném povrchu drhla, v posledních sekundách se nakonec podařilo zásluhou Macha překonat Šoltu v brance Chomutova.

Soupeř však nesložil zbraně, Bejček našel rychlou odpověď v podobě druhé branky v utkání a opět znejistěl lipský tým, který poté oslabil za údajnou ruku Dědek a poté i trenér Slaný, kterému se výrok pranic nelíbil. Aktivní oslabení je však doména České Lípy, aktivní hrou ve třech hráčích donutili soupeře k několika chybám a nakonec i k přečíslení 2-1, které s přehledem proměnil Jansa.

O pár minut putoval na trestnou i Michal Stehlík za hru na zemi, i v tomto oslabení zaúřadovalo duo Pražan-Jansa a druhý jmenovaný zkompletoval hattrick ale i skóre na straně českolipského týmu. Chomutovu se podařilo v posledních sekundách kosmeticky upravit skóre dvěma rychlými brankami, ale na nic víc jim nezbyl čas a Lípa mohla slavit první vítězství v novém kalendářním roce.

FBC PD DĚDEK ČESKÁ LÍPA FBC
- ÚSTÍ NAD LABEM 9:2 (2:1, 4:1, 3:0)

Ve druhém utkání se čekal papírově lehčí soupeř, ten jakoby chtěl tyto předpoklady vyvrátit, rychlou brankou získal vedení. To však rychle smazal Jansa, který vstřelil dvě branky a dostal Českou Lípu poprvé a také napořád do vedení. S přestávkovým stavem 2:1 však nebyl spokojený trenér Slaný, který si vzal na paškál především druhou formaci, která zaostávala důrazem a bojovností. I

možná proto ukázal ve druhé třetině své šikovné ruce Hřebřina, který si dvakrát krásně pohrál s ústeckou obranou a prodribloval se až před brankáře, kterému nedal šanci. Jiskřičku naděje ještě na druhé straně vykřesal šikovný Janák, ale tu rychle uhasila Lípa brankou Kubíčka a poté i vydařenou střelou „mezi betony“ Dědka 6:2.

Ve třetí třetině padly ještě tři branky, nejprve se trefil Pražan, po něm Pastor a na konečných 9:2 opět obránce Pražan. Česká Lípa si tak jistě dokráčela k šesti bodům, díky kterým se dotáhla v tabulce na vedoucí trio, které je nyní poskládané na rozdílu dvou bodů.

Sestava a body: Palček - Pražan (3+5), Dědek (1+1), Hána, Stehlík Mach (3+2), Jansa (5+5), Kubíček (1+1), Hřebřina (2+1), Pastor (1+0), Carboch

Hodnocení trenéra Štěpána Slaného: „S body jsem spokojený, s nasazením některých hráčů již méně. Jestliže se chceme prokousat do kvalifikace a někteří hráči se chtějí prosadit v juniorském týmu, musí trochu zabrat. Šikovní na to jsou dost.“