Po vítězství v semifinále si družstvo dorostenek, vedené G.Süssnerem, brousilo zuby na medaile i v republikovém finále a svůj cíl splnilo.
Hned od prvních disciplín bylo jasné, že souboj o titul se zúží na tři nejsilnější družstva, SSK Vítkovice, ZŠ Jeseniova Praha a AC Česká Lípa. Nejsilnější disciplíny českolipského družstva byly hned v první třetině závodů.

Díky chůzi, kde naše děvčata obsadila první tři místa v pořadí Adéla Frydrychová, Barbora Havranová, Anna Staňková, a oštěpu, kde zvítězila Veronika Süssnerová před další českolipskou závodnicí Kateřinou Hejdrychovou, si českolipské družstvo vytvořilo slibný náskok. Náskok podpořily i půlkařky, kde k vítězné Olze Půčkové přidala dobré body i pátá Jana Trčová.

V polovině soutěže stále vedla Česká Lípa, když dvě vítězství přidala nejúspěšnější členka družstva Klára Michalská v trojskoku a na 300 m př. Pak už ale nekompromisně šly bodově vzhůru papíroví favorité z Jeseniovy Praha a především z Vítkovic.

Družstvo z České Lípy se nechtělo vzdát, děvčata bojovala a přidala další výborná umístění. V dálce byla druhá Anna Marie Rappová, Klára Michalská přidala třetí místo na 100 m př., třetí byly rovněž Jana Nováková v běhu na 1500 m př. a Veronika Süssnerová v hodu diskem. Výborná druhá místa přidaly ještě žákyně Tereza Hrochová v běhu na 1500 m a Marie Skočovská v běhu na 3000 m.

To vše sice nestačilo na Vítkovice, ale před štafetami to stačilo na druhé místo. Štafetu na 4x100 m ovšem vyhrála favorizovaná štafeta Jeseniova a štafeta České Lípy díky částečně nepovedeným předávkám skončila těsně čtvrtá. Vše si Česká Lípa vynahradila vítězstvím ve štafetě na 4x400 m a dostala se zpět na celkové druhé místo o 0,5 bodu. R

adost trvala však jen chvíli, protože následoval ještě druhý štafetový běh, kde obě družstva měla béčkové štafety. Bohužel Jeseniovka porazila českolipskou béčkovou štafetu o dvě místa a celkově to znamenalo druhé místo pro Jeseniovu o 1,5 bodu před Českou Lípou.

Pořadí prvních pěti družstev bylo následující:
1. SSK Vítkovice 221
2. ZŠ Jeseniova Praha 209
3. AC Česká Lípa 207,5
4. Sokol Kolín 165
5. Lokomotiva Břeclav 117

Nutno ještě dodat, že vítězné Vítkovice vyhrály 8 disciplín, Česká Lípa vyhrála 6 disciplín a Jeseniova Praha pouze dvě disciplíny.
Přes relativně „smolné“ třetí místo byla nálada výborná a při vyhlášení byla Česká Lípa pořádně slyšet. Vždyť se jedná o vyrovnání největšího úspěchu v soutěžích mládežnických družstev, když stejného výsledku dosáhlo družstvo starších žákyň před dvěma roky.

Jedná se samozřejmě o družstvo, které s drobnými změnami sbírá úspěchy už od nejmladšího žactva. Věřme, že v nejbližší době se tato generace postará o další zvýšení kvality dospělého extraligového družstva žen.