„Tréninkové jednotky jsme zahájili 1. srpna, a to společně pro hráče áčka i béčka bez rozdílu. Do začátku sezony plánujeme jeden trénink týdně, ale jakmile mistrovská sezona naplno odstartuje, což bude na konci září, budeme dvakrát týdně," prozradil v rozhovoru trenér Jiří Ort, který zdůraznil, že všichni hráči se připravují také individuálně.

„To se nám již několik let osvědčuje. Navíc jsme zařadili technicko-taktickou přípravu, která je součástí tréninkových jednotek A-týmu."

Přes letní přestávku se hráči určitě nenudili. Jak vypadalo takové to „fazolové" léto?

Fotbalově, jak jinak. V polovině července jsme se zúčastnili oblíbené a velmi prestižní Zákupské šajtle, kde jsme v konkurenci dvaceti mužstev obsadili třetí místo. Náš gólman Lukáš Švasta byl zde vyhlášen nejlepším brankářem celého klání. Předvedli jsme se pak i v závěru července na turnaji v Holanech, kde se hrál pro změnu velký fotbal. Tam jsme obsadili druhou příčku, takže se nám během letní pauzy poměrně dařilo. Prvně věříme, že nám to vydrží i do futsalové sezony.

Došlo nebo dojde k nějakým změnám v hráčském kádru?

Plánujeme prodloužit hostování Jakuba Beránka a jednáme o přestupu několika mladých talentovaných hráčů nejen z Českolipska. Ačkoli se sezona rychle blíží, do jejího začátku zbývá stále dost času, takže uvidíme.

Jaké cíle si dává oddíl F.A. Zole pro blížící se sezonu?

Naše cíle by se daly rozdělit do dvou skupin: na manažerské a sportovní. V první oblasti hodláme z týmu F.A.Zole vybudovat spolehlivě fungující sportovní klub s výkonným managementem, kvalitním hráčským týmem a dobrým finančním zázemím.

A ty sportovní?

Ve druhé oblasti, pro fanoušky samozřejmě daleko viditelnější, jsou naše cíle celkem pochopitelné: áčko by mělo ve druhé lize hrát klidný střed tabulky, abychom se vyhnuli adrenalinovému konci sezony. Béčko loni postoupilo a má coby nováček krajského přeboru podobné úkoly, především se aklimatizovat v nové soutěži a zároveň sloužit jako záloha pro A-tým.