Českolipští tak vstupují do odvetné části druholigové soutěže, jež rozhodne o tom, který tým se podívá do baráže o 1. ligu.

Trumfy drží právě českolipský tým, který na své pouti neztratil ani jeden bod a vede tabulku se šestibodovým náskokem před ústeckým USK, devět bodů má dokonce na Jablonec.

Česká Lípa však musí projít nástrahami jedenácti utkání, kde se přesvědčila, že ztratit body se dají s každým. Vždyť v první polovině měla na kahánku ve Varech či Chomutově, v obou zápasech v poslední části stahovala soupeřův náskok.

Dnešní utkání s Lovosicemi tak Česká Lípa rozhodně nepodcení a její trenér věří, že večer nastoupí v kompletní sestavě.

„Nemoc zatím trápí Tichého a Nováka, ale věřím, že se dají do pořádku,“ vysvětluje kouč Štěpán Slaný. FBC se také bude moci spolehnout na novou posilu v českolipském brankovišti, Ivana Ponomareva, který přišel na hostování z Mladé Boleslavi.

„Věřím, že Ivanovo hostování náš klub trochu posune dál. On je profesionál, rád ostatním klukům poradí, což už dokazuje na společných trénincích. Ivana neberu jako konkurenci, ale především jako motivaci pro ostatní brankáře, a já jsem rád, že právě oni to vzali pozitivně,“ odkrývá zákulisí nečekaného trejdu ruského reprezentanta českolipský lodivod Štěpán Slaný.