Druhou příčku volejbalisté neopustili

Česká Lípa – Druhou příčku uhájili volejbalisté českolipské Lokomotivy po domácím dvojutkání s pražskou Pragou.

12.3.2010

Českolipské druholigové mužstvo volejbalistů vyhrálo oba zápasy nad Pragou Praha. Na snímku se Špringl snaží překonat bloky Egra a Zikmunda.Foto: Deník/Jaroslav Marek

Na vedoucí Plzeň však ztrácejí sedm bodů a je jisté, že vedoucí tým tabulky své výsadní postavení s přehledem udrží až do samého konce letošního ročníku.

Domácí zahájili první set zostra, dostali se do několikabodového vedení a v jeho závěru vedli 24:19. Jenže Pražané se nevzdali, manko dotáhli a v koncovce byli úspěšnější. „Tím jsme dostali soupeře do sedla. Ve druhém setu předvedl našený výkon a rázem jsme prohrávali 0:2,“ vrátil se k prvnímu střetnutí trenér Konstantin Chocholouš.

Českolipští se ale vzchopili a ve 3. dějství snížili na 1:2. „Čtvrtý set jsme vyhráli celkem v pohodě, a tak se rozhodovalo až v tom v pátém.“
Po uplynutí 123 minut se z vítězství 3:2 mohla radovat Lokomotiva. „Upachtěná výhra se taky přece počítá,“ dodal Chocholouš.

Loko Č. Lípa – PRAGA Praha 3:2 (-25, -23, 20, 20, 11)
Sestava Č. Lípy: Poživil, Jabor, Macháček, Janoušek, Pavlíček Čibera. Střídali: Bajer, Špringl, Javůrek.

Loko Č. Lípa – PRAGA Praha 3:0 (15, 18, 21)
Sestava Č. Lípy: Javůrek, Bajer, Macháček, Janoušek, Poživil, Jabor, libero: Pavlíček. Střídali: Čibera, Špringl.

Do odpoledního duelu nastoupil na liberu Miroslav Pavlíček a na výkonu Č. Lípy to bylo výrazně znát. „Protože kvalitní přihrávka je základem hry, hosty jsme po hodině a devíti minutách celkem v pohodě a jednoznačně přehráli.“

Lokomotiva odjíždí v sobotu 13. března časně ráno na západ Čech, kde se v lázeňském městě postaví proti domácím Karlovým Varům. Sezonu zakončí za týden v domácím prostředí. Zde vyzve na dva souboje VK Rakovník.

Euro, ilustrační foto

ANKETA: Měla by budoucí vláda pevně stanovit termín přijetí eura?

ANKETA: Snížili byste počet poslanců a senátorů?

Skalice potvrdila první místo

Skalice - Také fotbalisté SK Skalice prodloužili vítěznou šňůru, která se jim v krajském přeboru prodloužila na pět zápasů.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.