„Rozsáhlá těžba dřeva pomalu zasahuje do běžeckých tratí, ale je to kross, takže pár překážek navíc běžcům nedělá problémy, a zvláště za jarního počasí, které v sobotu panovalo,“ konstatoval Oldřich Slaměný, ředitel OBL s tím, že se v Sosnové prezentovalo více než 150 závodníků.

Hlavní závod mužů na 9000 m vyhrál orientační běžec Tomáš Kolařík z Nového Boru (čas 30:10 min.), veterány ovládl Jaroslav Jíra (AC Česká Lípa) časem 33:32 min. Ženy vytrvalkyně měly trasu o něco kratší, přesněji 5400 m. Zde zvítězila Kateřina Loubková (Cyklorenova Cvikov) v čase 20:34 min.

Vítězem kategorie mílaři (3600 m) se stal Pavel Vodička ze Slovanu Varnsdorf (12:40 min.), mezi ženami – mílařkami (1800 m) byla nejrychlejší Ivana Slaměná (AC Č. Lípa; 6:56 min.).

V průběžném pořadí OBL (první závod se nepočítal) je zatím situace na čele vyrovnaná. Maximální počet 13 bodů získalo na deset borců, jako ostřílení Louda, Cmunt, Slaměná, Majcherová, Hroch, Jíra, ale i nováčci, jmenovitě Gittlerová (SKI Polevsko), Horčičková (Jiskra N. Bor), Václavíková (Č. Lípa), Olšar (PK Č. Lípa).

Letošní seriál OBL pokračuje příští týden hned dvěma závody, a to v pátek 11. dubna, kdy se koná Hodinovka v Jablonném v Podještědí, a v neděli 13. 4. Přespolním během Cvikováčku Cvikov. „Předpokládáme, že tyto dva běhy již určí jasnější průběžné pořadí nejlepších závodníků,“ podotkl Oldřich Slaměný.