MOGUL driving cup je seriál pěti zimních závodů v Global Assistance Racing Aréně, které jsou určené převážně pro amatérské závodníky se sériovými automobily s technickými průkazy (OTP), ale i pro upravené či historické vozy bez OTP. Nerozlišuje se, jestli už někdo zkušenosti za závodním volantem má, či nikoliv.

Přihlásit a zúčastnit se může skutečně skoro každý. Stačí vyplnit a poslat včas přihlášku, zaplatit startovné na jeden závod a dorazit se svým automobilem do Global Assistance Racing Arény. Ani absence vlastního vozu není překážkou, protože zapůjčit si jej můžete přímo na autodromu.

První závod MOGUL driving cupu byl velmi kladně hodnocen účastníky i přihlížejícími, a tak nezbývá než pozvat zájemce na další termín, tedy na 2. února v Sosnové u České Lípy. Účastníci se budou muset popasovat se zcela jinou tratí než v prvním díle, může být opět pokryta sněhem a ledem, ale také nemusí. Rally se zkrátka jezdí za každého počasí, a stejně tak tomu bude i při MOGUL driving cupu.

Na bezpečnost a průběh závodu budou opět dohlížet zkušení pořadatelé, zdravotnická asistence pro případ nehody a tentokrátbudou přítomni i členové televizního štábu, kteří z této akce připraví reportáž, jež bude odvysílána ve Světě motorů na ČT Sport v úterý 5. února.

Připomeňme tradičně příjemné zázemí autodromu v Sosnové v podobě vyhřívaného stanu s občerstvením pro účastníky závodů a on-line výsledky jednotlivých jízd, kde mohou závodníci okamžitě sledovat, jak si v porovnání s konkurencí vedou.

Více informací o MOGUL driving cupu včetně přesného znění pravidel a přihlášky najdete na www.autodrom.cz.

Petr Eliáš