Tradiční trasa hlavního závodu přes Skalici a zpět byla asi naposledy, neboť pro příští sezonu chtějí pořadatelé přesunout závod spíše do terénů a lesa mimo město.

Start OBL i přes větrné a chladné počasí byl úspěšný, startovalo na 200 běžců všech kategorií, což je rekordní účast tohoto závodu.

Hlavní trasu na 9500 m vyhrál více jak s minutovým náskokem Ondřej Petr (Active Tour CK) v čase 33:42,8 min. před Petrem Cmuntem (Jiskra Nový Bor; 34:44,7), třetí doběhl Filip Švácha (AC Česká Lípa; 36:28,5). To byli muži do 39 let.

Mezi muži nad 40 let byl nejrychlejší Tomáš Kolařík (Cyklorenova Cvikov; 35:44,4), v mužích nad 50 let dominoval Jaroslav Chramosta (Jaboja Team Děčín; 36:21,5).

Pořadí žen: 1. Štěpánka Bisová (AC Česká Lípa) 40:45,2 min., 2. Tereza Macháčková (Atletika Doksy) 40:59,4 min., 3. Hana Václavíková (KVK Česká Lípa) 46:16,4 min.

Ve všech dalších kategoriích na předních místech figurovali běžci známých jmen z minulých ročníků OBL, takže po prvním kole není ještě nic rozhodnuto.

Zápletku už může přinést další kolo OBL, které se poběží v neděli 8. dubna, a to Jarní kros v lesích za autodromem v Sosnové.

Prezentace je od 9 hodin v Kulturním domě v Sosnové, starty dětí jsou naplánované od 10 hodin.

Hlavní závod pro ženy na 5400 metrů a pro muže na 9000 metrů startuje v 11.40 hodin.