Sportovní akce je určena pro širokou veřejnost. Tratě závodu jsou zachovány z předchozích ročníků – 5km běh - 19km MTB - 3km běh. Společně s hlavním závodem startuje open závod (3km běh – 9km MTB – 0,5km běh). Trať open závodu je “přizpůsobena” pro méně náročné atlety, či pro ty, kteří si chtějí tento sport poprvé otestovat. Součástí závodu jsou také dvoučlenné štafety (běžec + cyklista), které každým rokem získávají na oblibě. Kytlický X duatlon je zároveň Mistrovstvím Libereckého kraje v duatlonu všech kategorií včetně žactva a juniorů. Je také finálovým závodem celé série Libereckého poháru a Poháru Cyklorenovy v Triatlonu a Duatlonu.

Kategorie jsou vypsány od mladších žáků a žákyň až po veterány. Závodníci i diváci se mohou těšit na tradičně povedenou akci v krásném prostředí Lužických hor plnou nejen sportovních výkonů.

Popis tratí: běh – 40 % zpevněná cesta, 60 % lesní cesty, pro cyklistickou část převážně zpevněné lesní cesty (70 %).
Občerstvení: zajištěno v cíli (ovoce, pivo, ionťák – X iont, těstoviny)
Startovné: hlavní závod – 250 Kč, štafety – 300 Kč, open závod, starší, mladší žáci a žákyně, dorost – 150 Kč.
Prezentace: přírodní koupaliště v Kytlicích od 9 – 10.30h.
Start: hromadný pro všechny kategorie v 11. hodin.
Vyhlášení: 30 minut po doběhu posledního závodníka. Zároveň proběhne vyhlášení Mistrovství Libereckého kraje a Poháru Cyklorenovy.
Ceny: první tři závodníci v každé kategorii obdrží věcné ceny.
Ubytování: v chatkách v místě startu, penziony v Kytlicích, bližší informace pořadatel. Informace: tel: 608 076 531, 775 283 861 nebo koud@ centrum.cz.
Ustanovení: všichni závodníci startují na vlastní nebezpečí, pořadatel nepřebírá za žádného účastníka zodpovědnost za jakékoli újmy na zdraví a majetku. Závod je dobře organizačně zajištěn.
Upozornění: přilby jsou povinné.
Další informace najdete na webových stránkách závodu www.mountainbike.cz/xdk (včetně online přihlášek) nebo www.mountainbike.cz (sekce Kytlice X duatlon).