Další cennou a potřebnou zápasovou zkušenost před startem podzimní části Chance futsal ligy mají za sebou českolipští hráči. Ti ve středu večer v městské sportovní hale vyzvali SK Olympik Mělník, účastníka 2. ligy.

Svěřenci trenéra Karla Kruliše nastoupili do přátelského souboje bez čtyř omluvených hráčů (Bejda, Švec, Lakatoš, Musil), zato již s avizovanými posilami v sestavě: Ondřej Havrda, Tomáš Fichtner a Tomáš Vobořil.

FC Démoni - Olympik 1:1 (1:0)

S ohledem na kvality mělnického mužstva, jež je letošním finalistou středočeského Poháru FAČR, bylo předem jasné, že dvoucifernou výhrou, jakou se Démoni blýskli před týdnem proti českolipskému Reasu (19:1), tento duel určitě neskončí.

„Olympik Mělník, co se týče porovnání herních kvalit obou našich dosavadních soupeřů, je úplně někde jinde, s čímž jsme počítali," konstatoval po utkání kormidelník Lípy.

Českolipští začali očekávaným náporem, jenže velmi dobře organizovaná obrana hostů jim toho moc nedovolovala. Středočeši vsázeli na rychlé brejky, naštěstí pro domácí bez efektu, a to i díky tomu, že gólman Marek Michálek nebezpečnou střelu z nohy Dvořáka zlikvidoval.

V 18. minutě Démoni rozehráli nacvičeným signálem rohový kop a dorážka Jindřicha Jägera znamenala poločasové vedení 1:0.

Po obrátce se hra na palubovce vyrovnala, i když k vidění bylo několik oboustranných nepřesností. Mělničtí si v této fázi zápasu vytvořili dvě šance. Tu první vychytal gólman Kerim, při té druhé, kdy běžela 32. minuta, byl střídající Michálek bezmocný 1:1.

Do konce tohoto přátelského utkání již žádné góly nepadly, proto se soupeři rozešli smírem.

Trenér byl spokojený

„Zápas splnil přesně to, co jsme od něj očekávali. Ukázal nám, na čem je potřeba ještě do zahájení Chance futsal ligy zapracovat a kde jsou naše nedostatky. Mělník byl velmi dobrým a houževnatým soupeřem, který se snažil hlavně bránit, naopak my museli hrát do plných a tvořit hru. Přesně tohle jsme ale v přípravě potřebovali, takže jsem spokojený," konstatoval Karel Kruliš, jenž zároveň dodal, že spokojenost panuje i s tréninkovou účastí hráčů.

„Ta se pohybuje okolo osmdesáti pěti procent. Je tedy vidět, že kluci mají snahu a chuť náš klub v nové prvoligové sezoně reprezentovat, za což jsem moc rád," usmál se kormidelník FC Démoni.

„Troufnu si tvrdit, že jsme s Českou Lípou odehráli herně vyrovnaný zápas. Měli sice více gólových šancí, ale herně jsme určitě nezaostali," hodnotil duel mělnický gólman Aleš Soumar.

Mělnický Olympik je na nadcházející sezonu pravděpodobně velmi dobře připraven. „Čekali jsme od českolipských ligových hráčů lepší výkon. Ale už proti Spartě, kdy jsme prohráli těsně 4:5, jsme odehráli velmi dobrý zápas a s Démony to kluci jen potvrdili," dodal Soumar.

Elitní českolipský celek odehraje poslední přípravné střetnutí v pondělí 5. září od 20 hodin opět na domácí palubovce proti „Růžovkám" z FC Malibu Mladá Boleslav (2. liga).

Branka za domácí: 18. Jäger. Rozhodčí: Řeháček ml. Diváků: 30.
FC Démoni: Michálek (Kerim) - Havrda, Vobořil, Fichtner - Kaňkovský, Havlásek, Bažant, Borkovec. Trenér: Karel Kruliš.