Trojice českých reprezentantů ve složení Ondřej Bank, Kryštof Krýzl a Filip Trejbal (všichni členové Dukly Liberec) se postaví na čtvrteční start slalomu speciál v americkém Beaver Creek.

Bank s Krýzlem už mají několik závodů letošního Světového poháru v alpském lyžování odjetých, pro Filipa Trejbala se jedná o první závod v sezoně.

Sjezdařům narušilo plánovaný program teplé počasí v Evropě, které znemožnilo konání několika závodů Světového a Evropského poháru, v nichž plánovali čeští reprezentanti startovat. Zrušené závody Světového poháru ve francouzském Val d´Isere byly přesunuty do amerického Beaver Creek a slalom SP, plánovaný ve finském Levi, se pojede před vánočními svátky v rakouském Flachau.

Z českých reprezentantů tyto přesuny nejvíce postihly Filipa Trejbala, který se chce v sezoně soustředit jen na slalom. A ty byly zatím všechny zrušeny. Filip tak vstupuje do sezony až v prosinci, což není běžné. Původně měl v plánu startovat už v Evropském poháru v Norsku, ale vzhledem k přesunům termínů to nebylo možné.

„V letadle jsem chytil rýmu, jinak byla cesta v pohodě. Celkem jsem cestoval 24 hodin,“ popsal své útrapy Filip po příletu do USA. „Je tady hodně hrozně velká zima, snad nezmrzneme,“ pokračoval „Trejbič“. Ve slalomu by samozřejmě rád uspěl a získal body. „Chtěl bych se vejít do 30. místa, ale ani nevím, jestli se těším. Spíš jsem zvědavý, jak na tom jsem – prostě klasická nervozita před prvním závodem sezony.“