Tito mladíci, kterým není v součtu jejich věků ani zdaleka 70 let, vypálili rybník zkušeným harcovníkům a zaslouženě zvítězili. Jejich vítězství však nebylo vůbec zadarmo!Českolipský cyklista Jan Matoušek, který obléká dres ELEVEN TEAMU Příchovice, byl členem vítězné štafety v extrémním závodě týmů MUCHOVMAN 2012, který se konal v atraktivním prostředí Černostudničního hřebene v blízkosti Tanvaldu.

Na start prestižního závodu se postavilo 363 borců, z toho 75 družstev. Obrovská konkurence dávala tušit, že se odehraje nelítostný boj. A to se také do puntíku splnilo! Intervalový způsob závodu eliminuje tlačenici na startu a nedává prostor žádnému taktizování. Každý člen družstva musí podat bezchybný výkon, neboť každé zaváhání se nekompromisně trestá a nárok na umístění mezi nejlepšími se velmi rychle rozplývá.

Celý den se to na trati hemžilo známými jmény, především z triatlonového prostředí. Dlouho vedl tým TRIATLONISTI v čele s několikanásobným mistrem republiky v terénním triatlonu Pavlem Jindrou, avšak jen do té doby, než cílovou pásku protnul finišující člen družstva Doksymanů Jan Schulhof. V tu chvíli ztuhl úsměv na tváři všem přítomným, neboť takovýto husarský kousek, jaký tito mladíci předvedli, opravdu nikdo nečekal. Troufalé bylo od DOKSYMANŮ už jen samotné pomyšlení na stupně vítězů! Ale vítězství? To nečekal téměř nikdo!

15 vteřin! Jen čtvrt minuty náskoku rozhodlo ve prospěch mladíků, kteří šli do boje bez respektu a odsunuli zkušené borce ze stupně nejvyššího.

Petr Novák